Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 24. července 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Festival Pleasure Island představuje hvězdu jménem Dave Clarke

Festival Pleasure Island představuje hvězdu jménem Dave Clarke

Email Tisk

Festival Pleasure Island představuje hvězdu jménem Dave ClarkeDalším ze symbolů techno scény, který vystoupí na zatím největším tanečním festivalu tohoto léta, Pleasure Island, bude anglický DJ a producent Dave Clarke. Jeho magické vystoupení se odehraje na Techno Masters stagi,která je jednou ze 7 festivalových scén, na kterých se představí více než 70 zahraničních a domácích hvězd elektronické hudby. Na stagi vystoupí po boku dalších techno kouzelníků jakými jsou Umek, Rush, Adam Beyer, Marko Nastić či Pet Duo.

 

 

Davel Clarke se narodil v britském Brightonu. Jak sám přiznává, ve škole patřil mezi problémové žáky, za což mohlo také jeho slabé rodinné zázemí. K DJingu ho přiměla kombinace, otcovo zájmu pro nové technologie a matky sbírka disco-soulových desek jako Roy Ayers či The Crusaders. Když se jeho rodiče rozvedli, utekl z domu a přespával různě po venku, až mu jeho kamarád nabídl útočiště.

Od soulu přes psychadelickou hudbu až ke klasickému houseu z Chicaga objevoval svůj styl jako začínající DJ v rodném Brightonu. V roce 1994 se zvedla jeho reputace díky sérii vydáných nahrávek pod kolektivním názvem „Red“. Následovalo první debutové album „Archive 1“, které v sobě již začalo zahrnovat kromě prvků breakbeatu také techno. Následující „World Service“ se dostala do top desítky kompilací podle Resident Advisor. Díky tomuto úspěchu ve kterém ukázal svou vášeň pro electro a techno dostal nabídku od labelu Skint Records. V roce 2004 následovala deska „Devils Advocate“, které v sobě obsahovala temnou techno energii mixlou s hip hopovými beaty. Kladné ohlasy kritiků následovaly také po vydání „Rexes and Rareties“ v roce 2007, které se stalo albem měsíce. Poté následovala pauza, kterou Dave Clarke odůvodnil: „Kdybych šel zpět do studia, tak byl mohl pokračovat v tom co jsem dosud vyprodukoval, ale já jsem chtěl začít s něčím co jsem ještě neudělal“. Přestěhoval se do Amsterodamu, které ho kulturně více inspirovalo. Kromě jiného má za sebou také úspěšnou radiovou show White Noise na holandském radiu 3FM a vlastní také stejnojmenný label na kterém vydává vlastní produkci.

Pokuď již nyní víte, že se chcete nechat očarovat vystoupením tohoto skvělého DJe a producenta po boku dalších, neméně slavných jmen, neváhejte s nákupem nejlevnějších vstupenek. Ty jsou v prodeji během července za 1290Kč v síti Ticketpro, a jejich cena se na místě zvýší na konečný 1390 Kč. Pro ty nejnáročnější je spuštěn také předprodej omezeného počtu VIP vstupenek za 2500 Kč s přístupem na luxusní VIP terasu s výhledem na hlavní stage..

Více informací se můžete dočíst na www.pleasureisland.cz a www.daveclarke.com 

 

   

Aktualizováno ( pondělí, 19 červenec 2010 08:55 )  


Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu



Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na KABÁTY do Pardubic

SOUTĚŽ o dětskou hru TIME´S UP! JUNIOR

SOUTĚŽ o knižní thriller TŘINÁCTÝ UČEDNÍK

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na podzimní veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA - podzim 2017

SOUTĚŽ o kuchařku Zdravá jídla z pomalého hrnce

SOUTĚŽ o dvě původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na koncert ALPHAVILLE

SOUTĚŽ o knihu JE TO I MŮJ ŽIVOT

SOUTĚŽ o vstupenky na 17. SKOTSKÉ HRY

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

SOUTĚŽ o vstupenky na VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2017

SOUTĚŽ o kooperativní sci-fi hru FUSE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Jediná vděčná myšlenka k nebesům je již dokonalou modlitbou.

LESSING


Reklama

Banner
Banner