Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 23. července 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Jean Michel Jarre s albem Oxygene v Praze

Jean Michel Jarre s albem Oxygene v Praze

Email Tisk

Plakát OxygeneNa oslavu třicátého výročí legendárního alba "Oxygene" Jean Michel Jarre odehraje 13. listopadu 2008 v pražské O2 Aréně živě materiál z tohoto alba. Jean Michel Jarre se představí v doprovodu tří hudebníků a více než padesáti legendárních analogových syntezátorů. V roce 1977 představil francouzský skladatel a pionýr elektronické hudby Jean Michel Jarre nahrávku, která nadchla fanoušky i kritiku po celém světě. "Oxygene" nebyl jen nadčasovým mistrovským dílem, ale vizionářským projektem, jehož pozornost byla soustředěna na tato témata dávno předtím, než tyto otázky byly aktuální.

Album "Oxygene" je základním kamenem elektronické hudby, které bylo nahráno za použití tehdy nejmodernějších nástrojů, které jsou dnes k vidění pouze v bazarech. Přínos tohoto alba pro elektronickou scénu je neoddiskutovatelný - Jean Michel Jarre touto nahrávkou inspiroval celé generace hudebníků.

Jean Michel Jarre je znám spíše koncerty na historických místech pro statisícové až milionové publikum. Tentokrát se rozhodl pro předvedení nahrávky "Oxygene" v poněkud komornější atmosféře. Bude to výjimečný krok v jeho dosavadní kariéře.

J.M.JarreJarre k tomu podotkl: "'Oxygene' jsem složil a nahrál s použitím v té době neobvyklých nástrojů, které se časem staly pro elektronickou hudbu tím, čím je pro rockovou hudbu kytara Fender Telecaster nebo housle Stradivari pro hudbu klasickou. Tyto legendární nástroje jsou fantastické a nejsou všechny známy široké veřejnosti. Všechny syntezátory jsou analogové a odehrát pouze s jejich pomocí živý koncert bude bez použití jakékoli digitální technologie velkou výzvou. Již dlouhou dobu jsem chtěl odehrát 'Oxygene' v komornějším prostředí - být blíže k publiku a hudbě samotné.

U této příležitosti vydala společnost EMI zremasterovanou nahrávku "Oxygene" obohacenou o DVD se záznamem živého vystoupení "Oxygene Live In Your Living Room", kterou si můžete vychutnat v plném rozlišení a ve formátu 3D.

Více na www.livenation.cz a www.jeanmicheljarre.com.

Aktualizováno ( čtvrtek, 30 říjen 2008 12:16 )  


Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portáluProbíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na KABÁTY do Pardubic

SOUTĚŽ o dětskou hru TIME´S UP! JUNIOR

SOUTĚŽ o knižní thriller TŘINÁCTÝ UČEDNÍK

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na podzimní veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA - podzim 2017

SOUTĚŽ o kuchařku Zdravá jídla z pomalého hrnce

SOUTĚŽ o dvě původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na koncert ALPHAVILLE

SOUTĚŽ o knihu JE TO I MŮJ ŽIVOT

SOUTĚŽ o vstupenky na 17. SKOTSKÉ HRY

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

SOUTĚŽ o vstupenky na VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2017

SOUTĚŽ o kooperativní sci-fi hru FUSE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Bezpráví se často dopouští ten, kdo nic nedělá, a ne ten, který něco tvoří.

MARCUS AURELIUS


Reklama

Banner
Banner