Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 18. srpna 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Jean Michel Jarre s albem Oxygene v Praze

Jean Michel Jarre s albem Oxygene v Praze

Email Tisk

Plakát OxygeneNa oslavu třicátého výročí legendárního alba "Oxygene" Jean Michel Jarre odehraje 13. listopadu 2008 v pražské O2 Aréně živě materiál z tohoto alba. Jean Michel Jarre se představí v doprovodu tří hudebníků a více než padesáti legendárních analogových syntezátorů. V roce 1977 představil francouzský skladatel a pionýr elektronické hudby Jean Michel Jarre nahrávku, která nadchla fanoušky i kritiku po celém světě. "Oxygene" nebyl jen nadčasovým mistrovským dílem, ale vizionářským projektem, jehož pozornost byla soustředěna na tato témata dávno předtím, než tyto otázky byly aktuální.

Album "Oxygene" je základním kamenem elektronické hudby, které bylo nahráno za použití tehdy nejmodernějších nástrojů, které jsou dnes k vidění pouze v bazarech. Přínos tohoto alba pro elektronickou scénu je neoddiskutovatelný - Jean Michel Jarre touto nahrávkou inspiroval celé generace hudebníků.

Jean Michel Jarre je znám spíše koncerty na historických místech pro statisícové až milionové publikum. Tentokrát se rozhodl pro předvedení nahrávky "Oxygene" v poněkud komornější atmosféře. Bude to výjimečný krok v jeho dosavadní kariéře.

J.M.JarreJarre k tomu podotkl: "'Oxygene' jsem složil a nahrál s použitím v té době neobvyklých nástrojů, které se časem staly pro elektronickou hudbu tím, čím je pro rockovou hudbu kytara Fender Telecaster nebo housle Stradivari pro hudbu klasickou. Tyto legendární nástroje jsou fantastické a nejsou všechny známy široké veřejnosti. Všechny syntezátory jsou analogové a odehrát pouze s jejich pomocí živý koncert bude bez použití jakékoli digitální technologie velkou výzvou. Již dlouhou dobu jsem chtěl odehrát 'Oxygene' v komornějším prostředí - být blíže k publiku a hudbě samotné.

U této příležitosti vydala společnost EMI zremasterovanou nahrávku "Oxygene" obohacenou o DVD se záznamem živého vystoupení "Oxygene Live In Your Living Room", kterou si můžete vychutnat v plném rozlišení a ve formátu 3D.

Více na www.livenation.cz a www.jeanmicheljarre.com.

Aktualizováno ( čtvrtek, 30 říjen 2008 12:16 )  


Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portáluProbíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru CENTURY: cesta koření

SOUTĚŽ o román LORD JOHN a důvěrná záležitost

SOUTĚŽ o rodinnou hru MAKROSKOP

SOUTĚŽ o čtyři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na KUNĚTICKÉ VINOBRANÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na RETROMĚSTEČKO 2017

SOUTĚŽ o dětskou hru TICKET TO RIDE Junior

SOUTĚŽ o vstupenky na CHOLTICKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Slávu velkých lidí vždy měříme prostředky, kterými ji dosáhli.

ROCHEFOUCAULD


Reklama

Banner
Banner
Banner