Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 29. června 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Historie a současnost Křest základního kamene Keltského skanzenu v Nasavrkách

Křest základního kamene Keltského skanzenu v Nasavrkách

Email Tisk

Křest základního kamene Keltského skanzenu v NasavrkáchNasavrky, 7. června 2011 - Dnes, v odpoledních hodinách, proběhl na pozemku stavby Keltského Archoskanzenu křest základního kamene.

Během června začne za Pivovarským rybníkem vyrůstat unikátní Keltský skanzen. Realizátorem stavby je občanské sdružení BOII o. s., stavba je spolufinancována dotací z Regionálního Operačního Programu. Dodavatelem stavby bude pardubická firma ABK - Pardubice, a.s.

Křestu základního kamene se zúčastnilo zástupci Pardubického kraje, Rady Regionálního Operačního programu, Města Nasavrky, stavební firmy i média, mezi kterými nechyběla samozřejmě ani naše redakce.

Akce byla rozdělena do dvou částí, ve 13 hodin proběhl slavnostní křest základního kamene skanzenu na pozemku stavby. Připíjelo se, jak jinak, tradiční keltskou medovinou. Druhou částí programu pak byla tisková konference v nasavrckém zámku. Tu uvedlo hudební vystoupení žáků Waldorfské ZŠ, následovalo představení projektu skanzenu a proběhla též prezentace dvou úspěšně dokončených projektů sdružení - renovace
naučné stezky a rozšíření expozice. Hosté si poté mohli prohlédnout model archeoskanzenu a stálou expozice "Po stopách Keltů".

Skanzen se stane součástí celého komplexu Keltského archeoparku, který v Nasavrkách občanskésdružení Boii realizuje již od roku 2002. V tuto chvíli jej tvoří naučná Keltská stezka Železnými horami, expozice Po stopách Keltů umístěná v prvním patře nasavrckého zámku, dále pak kulturní akce pro veřejnost, z nichž nejznámější je letní festival keltské kultury Lughnasad, a vzdělávací programy pro děti a mládež.


foto: © 2011 Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz

Více informací o projektu archeoskanzenu i o další činnosti občanského sdružení naleznete také na webových stránkách www.boii.cz.

 

Aktualizováno ( středa, 08 červen 2011 09:12 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o provokativní knihu Život bez pšenice 

SOUTĚŽ o vstupenky na LUGHNASAD na hradě Veveří

SOUTĚŽ o vstupenky na festival keltské kultury LUGHNASAD do Nasavrk

SOUTĚŽ o strategickou hru BARONY

SOUTĚŽ o turistického průvodce - ISLAND z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na LÉTOFEST v Pardubicích

SOUTĚŽ o vstupenky na festival ROZMARNÉ LÉTO

SOUTĚŽ o fantasy knihu DCERA ČARODĚJNICE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner
Banner

Reklama

Banner
Banner