Chrudim - bývalý chrudimský pivovar v současné době prochází rekonstrukcí. Po jejím dokončení na podzim letošního roku nabídne školící centrum a lůžkové a sociální centrum pro seniory. Na jeho výstavbu se zkraje týdne přišli podívat chrudimští zastupitelé.
„V současné době v Chrudimi takovéto sociální zařízení nemáme a vítáme zájem investora, který se snažil využít brownfield na území města. Navíc se mu podařilo získat na akci i finanční prostředky z Evropské unie,“ podotkl místostarosta

Služby budou poskytovány v bezbariérovém sociálním zařízení v jednolůžkových a dvoulůžkových moderně vybavených pokojích s vlastním hygienickým zařízením, a to pro seniory z regionu Pardubického kraje, zejména z města a okresu Chrudim. Pobytové služby budou poskytovat sociální poradenství, služby sociální, včetně sociálně terapeutických a aktivizačních činností, dále služby zdravotní a rehabilitační (s možností využití rehabilitačního bazénku). Z doprovodných služeb bude k dispozici kavárna (i pro širokou veřejnost), dále malá prodejna s drobnými věcmi denní potřeby, kadeřník, pedikér a další. V zařízení budou tělocvična (cvičení s odborným vedením), místnost vybavená počítači s připojením na internet, kuchyňky, společenské prostory, moderní kuchyň s jídelnou s možností dietního stravování (pod vedením dietologa) i pro externí zájemce. Stejně tak bude možno využívat prádelnu. Nedílnou součástí zařízení bude zahrada, na které se chystá využití pet-terapie (kontakt mezi lidmi a zvířaty), canisterapie (léčebný kontakt psa a člověka) a dalších možností.
„Myšlenka centra se líbí i radním města. Ti na svém únorovém jednání vyjádřili podporu a budou nadále do budoucna hledat možnosti spolupráce,“ uzavírá místostarosta pro sociální oblast Málek.




















Komentáře a dotazy k článku
Ani nemůže chátrat když jste ho už srovnali se zemí. Další arcitektonicky cenný pivovar to má za sebou. To jste se zase předvedli páni radní!!!!!! Citovat
RSS informační kanál kometářů k tomuto článku.