Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 20. srpna 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Oslavte první máj s vínem na náměstí v Chrudimi

Oslavte první máj s vínem na náměstí v Chrudimi

Email Tisk

DegustaceChrudim – Klub milovníků vína pořádá ve čtvrtek 1. května 2014 Den otevřených dveří v Chrudimské šatlavě. Ta se nachází v historických sklepích na Resselově náměstí v Chrudimi, které bylo v minulých dnech vyhlášeno historickým městem roku. Právě na počest této události bude otevřen i tento historický sklep.

 

 

„Otevřeno bude od deseti do osmnácti hodin. Kromě prohlídky samotného třípatrového sklepa mohou návštěvníci degustovat víno se svými přáteli. Současně bude na náměstí připravena i předzahrádka," zve k prvomájové návštěvě tajemník klubu Roman Málek.

V Chrudimské šatlavě naleznou návštěvníci na pět set lahví vína od osmi moravských vinařů. Dále naleznou i na tři desítky archivních vín. Po celý den se průběžně příchozím bude věnovat předseda klubu milovníků vína David Matýsek.

„Rád povyprávím o vinařích, o zajímavostech, ale i různé příběhy. Určitě nebudu mluvit odbornou řečí, ale naopak. Cílem je ukázat krásy vína zejména těm, kteří nejsou žádní odborníci. Návštěvníci sami zjistí velmi dobře, jak se pozná kvalitní víno a dokáží jej ocenit," uzavírá Matýsek.

Poukázka


Klub milovníků vína Chrudimská šatlava je otevřen všem zájemcům o kvalitní víno a umění vinařů. O uplynulém víkendu navštívil klub Festival otevřených sklepů na jižní Moravě, na 16. května připravuje degustační večer - hodnocení vín roku 2013 a na léto i soutěž nejen pro vinaře. Zájemci se více dozvědí na stránkách www.ChrudimskaSatlava.cz.

Aktualizováno ( úterý, 29 duben 2014 12:47 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru CENTURY: cesta koření

SOUTĚŽ o román LORD JOHN a důvěrná záležitost

SOUTĚŽ o rodinnou hru MAKROSKOP

SOUTĚŽ o čtyři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na KUNĚTICKÉ VINOBRANÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na RETROMĚSTEČKO 2017

SOUTĚŽ o dětskou hru TICKET TO RIDE Junior

SOUTĚŽ o vstupenky na CHOLTICKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner