Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 22. července 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Rock for People - další nálož kapel je tady

Rock for People - další nálož kapel je tady

Email Tisk

Rock for People 2009 - Hradec KrálovéPotvrzujeme Black President, Defeater, Gocoo, Fancy, Firewater, Expatriate a The Inspector Cluzo. Strike Anywhere bohužel odřekli evropské koncerty.

Rock for People má osobité poslání - představovat vám novinky a zajímavá menší jména na světové scéně. Často dlouho před tím, než jejich sláva dorazí sem k nám. Prohlédněte si profily kapel, kde najdete odkazy na jejich MySpace. Poslechněte si jejich hudbu, podívejte se na záznamy živých vystoupení. A těšte se na léto, kdy je uvidíte naživo!

"Věříme, že v případě kapel Black President a Defeater půjde o více než důstojné náhrady za Strike Anywhere, kteří v těchto dnech museli z organizačních důvodů zrušit letní koncerty v Evropě," vzkazuje dramaturg Petr Fořt. "Obě nové kapely mají také skvělá živá vystoupení a ještě něco přidají na rychlosti." Rozšíří tak tradiční údernou linii Rock for People, kterou letos již tvoří formace jako The Bouncing Souls, Ignite nebo Comeback Kid.

Neobracíme se ale zády ani k world music. Pověst Rock for People coby multižánrového festivalu tak letos přijedou vyztužit například Firewater. Loni zaujali svým vystoupením v Praze - ostatně sami si díky přítomnosti velkých jmen daného žánru říkají "world music all stars band".

Po několika letech se na festival vrací i diví bubeníci (či spíše bubenice) z Gocoo, jež jsou ženskou odpovědí na soubory jako Yamato.

"Další kapela Expatriate dá vzpomenout na fenomén "caveovské" vlny australských kapel, které se usadily v Londýně nebo v Berlíně. Svým indie rockem s širokou škálou příměsí od gotiky až po blues okouzlili i Placebo, kteří si je vybrali jako předskokany na své chystané turné," přibližuje další jméno Michal Thomes.

Do množiny nově ohlášených kapel spadají ještě The Inspector Cluzo, osobitá odpověď na White Stripes, nebo francouzští Fancy, nezařaditelní disco-hardrockoví představitelé queer kultury.

 

Více na www.rockforpeople.cz.

 


Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portáluProbíhající soutěže

SOUTĚŽ o dětskou hru TIME´S UP! JUNIOR

SOUTĚŽ o knižní thriller TŘINÁCTÝ UČEDNÍK

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na podzimní veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA - podzim 2017

SOUTĚŽ o kuchařku Zdravá jídla z pomalého hrnce

SOUTĚŽ o dvě původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na koncert ALPHAVILLE

SOUTĚŽ o knihu JE TO I MŮJ ŽIVOT

SOUTĚŽ o vstupenky na 17. SKOTSKÉ HRY

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

SOUTĚŽ o vstupenky na VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2017

SOUTĚŽ o kooperativní sci-fi hru FUSE

SOUTĚŽ o deskovou hru MARS: TERAFORMACE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner
Banner