Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 22. července 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Smokie tour 2009

Smokie tour 2009

Email Tisk

Smokie tour 2009 - plakát akce19. května 2009 v 19 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Když v roce 1974 skupina KINDNESS z anglického Bradfordu vystupovala v jednom z londýnských klubů a "očarovala" zde přítomného Nickyho Chinna ( polovinu producensko-autorského tandemu Chinn-Chapman který produkoval např. Sweet, Suzi Quatro nebo Mud) natolik, že přesvědčil svého "parťáka" a nabídli Kindness smlouvu, nastala v životech a kariéře čtyř muzikantů zásadní změna a zlom!

Hned v úvodu následujícího roku 1975 se skupina na nátlak producentů přejmenovala na SMOKEY aby posléze dostal název v listopadu téhož roku "definitivu" drobnou pravopisnou úpravou na SMOKIE. V následujících cca. 4 letech svými hity bodovali ve většině evropských hitparád ale také např. v Austrálii a stali se skutečnou megahvězdou. Skupinu tehdy tvořili : Chris Norman (sólový zpěv,dopr. kytara), Alan Silson (zpěv, sólová kytara), Terry Uttley (zpěv, basová kytara ) a Pete Spencer (vokál, bicí). Z této sestavy zůstal v současné podobě skupiny sice již pouze basista Terry Uttley, ale ač se to zdá být neuvěřitelné i po více jak 33 letech od jejího vzniku nelze skupinu stále přehlédnout a dává o sobě jaksepatří vědět! Stále "brázdí" světová pódia křížem krážem a vzhledem k velkému počtu fanklubů, které má skupina i v současnosti po celém světě (včetně české republiky) se zdá, že zdaleka ještě neřekla poslední slovo a nechystá se za sebou přibouchnout dveře.

Koncerty Smokie dnes odrážejí celou dosavadní kariéru skupiny a nová sestava, doplněná o charismatického zpěváka Mika Crafta kromě muzikantské zručnosti a úžasné atmosféry a pocitu návratu do "sedmdesátek" nabízí všechny své největší hity pěkně jeden po druhém (jen občas proložené novějším repertuárem)... a tak zde zaznívají "nestárnoucí" a stále žádané hity jako např. : "Living Next Door To Alice" (u nás jako "Alenka v říši divů" v podání Karla Zicha), "If You Think You Know How To Love Me", "Lay Back In The Arms Of Someone" (u nás jako "Prohrát není žádná hanba" v podá skupiny Argema), "Mexican Girl", "Dont Play Your Rock n Roll To Me" , "Baby Its You", "Oh Carol", "Needles And Pins" (u nás jako "Mýdlový princ" v podání Václava Neckáře) nebo "Have You Ever Seen The Rain".

Být špičkovou evropskou skupinou, přijímanou i po tolika letech a proměnách hudebního vkusu, působit stále svěže, nadšeně a zaujatě a dokázat na koncertech profesionálně dokonale interpretovat chytlavé písně, to už samo o sobě představuje určitou kvalitu, kterou stojí za to, pokud se ta šance nabídne, vidět a slyšet!


Smokie Tour 2009

18.5. Mladá Boleslav 
19.5. Pardubice
20.5. Ústí nad Labem
21.5. Brno
22.5. České Budějovice

Více na www.smokie-cz.com.

Aktualizováno ( pátek, 17 duben 2009 17:38 )  


Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portáluProbíhající soutěže

SOUTĚŽ o dětskou hru TIME´S UP! JUNIOR

SOUTĚŽ o knižní thriller TŘINÁCTÝ UČEDNÍK

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na podzimní veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA - podzim 2017

SOUTĚŽ o kuchařku Zdravá jídla z pomalého hrnce

SOUTĚŽ o dvě původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na koncert ALPHAVILLE

SOUTĚŽ o knihu JE TO I MŮJ ŽIVOT

SOUTĚŽ o vstupenky na 17. SKOTSKÉ HRY

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

SOUTĚŽ o vstupenky na VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2017

SOUTĚŽ o kooperativní sci-fi hru FUSE

SOUTĚŽ o deskovou hru MARS: TERAFORMACE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner
Banner