Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 27. června 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Stabat Mater - Antonio Vivaldi

Stabat Mater - Antonio Vivaldi

Email Tisk

kk_skutecV kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Skutči přivítáme ve středu 31. března 2010 od 18 hodin vynikající soubor Musica Florea, který s ideálem interpretovat barokní hudbu tak, jak byla provozována v čase svého vzniku, založil roku 1992 violoncellista a dirigent Marek Štryncl.

Hra na originální nástroje podložená studiem dobových pramenů a estetiky se stala nezbytností a současně charakteristickým rysem ansámblu. Repertoár souboru sahá od hudby raného baroka přes vrcholná díla této epochy až po klasicismus. Od roku 2004, kdy Musica Florea provedla na dobové nástroje orchestrální díla A. Dvořáka, se součástí jejího repertoáru stává i hudba období romantismu. Zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní.

Soubor Musica Florea koncertuje v Čechách i po celé Evropě a bývá hostem významných festivalů. Na svém kontě má řadu významných ocenění, jak za interpretační výkony tak i za nahrávky. Vedle nastudování děl skladatelů zvučných jmen objevila a v novodobých premiérách oživila Musica Florea množství zapomenutých autorů a skladeb.

Od roku 2002 pořádá Musica Florea vlastní koncertní řady s důrazem na prezentaci nově objevených děl zejména českého původu i na interpretaci již známého hudebního materiálu s přihlédnutím k dobové interpretační praxi.

Antonio Vivaldi - Stabat mater
Hymnus Stabat mater dolorosa je považován za jeden z nejkrásnějších latinských hymnů všech dob. Jde o jednu z nejsilnějších a bezprostředních existujících středověkých básní, jejímž námětem je zamyšlení nad utrpením Marie, matky Ježíše Krista, během jeho ukřižování. Toto téma zpracovala celá řada slavných skladatelů jako např. Giovanni Pierluigi da Palestrina, Joseph Haydn, Franz Schubert, Giuseppe Verdi, Antonín Dvořák nebo právě Antonio Vivaldi.

Tento titul bude ve stejném provedení  dva dny  poté (Velký pátek) uveden v Národním divadle.

Aktualizováno ( úterý, 30 březen 2010 08:11 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na LUGHNASAD na hradě Veveří

SOUTĚŽ o vstupenky na festival keltské kultury LUGHNASAD do Nasavrk

SOUTĚŽ o strategickou hru BARONY

SOUTĚŽ o turistického průvodce - ISLAND z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na LÉTOFEST v Pardubicích

SOUTĚŽ o vstupenky na festival ROZMARNÉ LÉTO

SOUTĚŽ o fantasy knihu DCERA ČARODĚJNICE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner
Banner

Citát

Miluj mě, když si to nejmíň zasloužím. Právě tehdy to nejvíc potřebuju.

švédské přísloví


Reklama

Banner
Banner