Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 27. května 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Stabat Mater - Antonio Vivaldi

Stabat Mater - Antonio Vivaldi

Email Tisk

kk_skutecV kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Skutči přivítáme ve středu 31. března 2010 od 18 hodin vynikající soubor Musica Florea, který s ideálem interpretovat barokní hudbu tak, jak byla provozována v čase svého vzniku, založil roku 1992 violoncellista a dirigent Marek Štryncl.

Hra na originální nástroje podložená studiem dobových pramenů a estetiky se stala nezbytností a současně charakteristickým rysem ansámblu. Repertoár souboru sahá od hudby raného baroka přes vrcholná díla této epochy až po klasicismus. Od roku 2004, kdy Musica Florea provedla na dobové nástroje orchestrální díla A. Dvořáka, se součástí jejího repertoáru stává i hudba období romantismu. Zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní.

Soubor Musica Florea koncertuje v Čechách i po celé Evropě a bývá hostem významných festivalů. Na svém kontě má řadu významných ocenění, jak za interpretační výkony tak i za nahrávky. Vedle nastudování děl skladatelů zvučných jmen objevila a v novodobých premiérách oživila Musica Florea množství zapomenutých autorů a skladeb.

Od roku 2002 pořádá Musica Florea vlastní koncertní řady s důrazem na prezentaci nově objevených děl zejména českého původu i na interpretaci již známého hudebního materiálu s přihlédnutím k dobové interpretační praxi.

Antonio Vivaldi - Stabat mater
Hymnus Stabat mater dolorosa je považován za jeden z nejkrásnějších latinských hymnů všech dob. Jde o jednu z nejsilnějších a bezprostředních existujících středověkých básní, jejímž námětem je zamyšlení nad utrpením Marie, matky Ježíše Krista, během jeho ukřižování. Toto téma zpracovala celá řada slavných skladatelů jako např. Giovanni Pierluigi da Palestrina, Joseph Haydn, Franz Schubert, Giuseppe Verdi, Antonín Dvořák nebo právě Antonio Vivaldi.

Tento titul bude ve stejném provedení  dva dny  poté (Velký pátek) uveden v Národním divadle.

Aktualizováno ( úterý, 30 březen 2010 08:11 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na festival dobré nálady BENÁTSKÁ!

SOUTĚŽ o deskovou hru PUERTO RICO

SOUTĚŽ o vstupenky na Tattoo Event 2017

SOUTĚŽ o karetní hru NA DRÁTĚ od ALBI

SOUTĚŽ o vstupenky na JAMROCK

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAJÍC A ŽELVA

SOUTĚŽ o turistického průvodce - VIETNAM z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na Bosch Fresh festivalu v Pardubicích

SOUTĚŽ o vstupenky na LUCKY CRUISER WEEKEND 2017

SOUTĚŽ o vstupenky na ChruFest hip hop open air 2017

SOUTĚŽ o vstupenky na VOTVÍRÁK

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner
Banner

Citát

Zamilovat se znamená přestat srovnávat.

OTTO VON BISMARCK


Reklama

Banner
Banner