Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 27. června 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba The Wall 2009

The Wall 2009

Email Tisk

The Wall 200931. října 2009, THE WALL 2009, O2 aréna Praha
30. listopadu 1979 vyšlo nejslavnější album britské skupiny Pink Floyd THE WALL. Koncertní podobu, kdy se na jevišti stavěla skutečná zeď z lepenkových krabic, viděli fanoušci jen ve čtyřech městech  (Londýn, Los Angeles, New York a Dortmund), protože vystoupení bylo náročné na prostor i na organizaci. I když se The Wall dočkala zfilmování, obrazový záznam koncertního provedení neexistuje.

Po třiceti letech přichází s tímto projektem Filip Benešovský. 31. října 2009 se uskuteční v pražské O2 areně velký koncert THE WALL 2009. Jedná se o nejnáročnější projekt, který se letos na hudební scéně objeví. Hudbu obstará zhruba dvacetičlenné hudební těleso, které zahrnuje jak moderní elektrické nástroje, tak smyčce nebo žestě. Účinkuje také dětský sbor. Poctu monumentálnímu dílu o lidské ošklivosti přijdou vzdát také hosté: Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Zdeněk Kluka  a Roman Dragoun (Progres 2) nebo nestor české rockové kytary Radim Hladík. Představení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, obřími tvárnicemi, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také četnými drobnými hereckými výstupy. Jedná se tedy o skutečně jedinečný a neopakovatelný audiovizuální zážitek, jehož příprava si vyžádá několik měsíců.

Vedle Michala Malátného, Radima Hladíka či Jana Neckáře se v největším hudebním představení roku objeví i Harry Waters, syn legendárního baskytaristy Pink Floyd, Rogera Waterse. Londýnský muzikant si zahraje na klávesové nástroje v rámci koncertu Filipa Benešovského a jeho přátel, The Wall 2009 v pražské O2 areně, a to 31. října. Harryho Waterse mohlo české publikum vidět  před dvěma lety při turné Dark Side Of The Moon, kde vystoupil po boku svého otce Rogera Waterse rovněž v pražské O2 areně.

 

The Wall 2009

The Wall 2009

 

Fotogalerii Jaromír Zajíčka ze show The Wall 2009 naleznete na adrese http://www.fotozajda.cz/koncerty/the_wall_2009/galerie.html.


Více na www.thewall2009.cz

 

 

Aktualizováno ( neděle, 01 listopad 2009 13:16 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o provokativní knihu Život bez pšenice 

SOUTĚŽ o vstupenky na LUGHNASAD na hradě Veveří

SOUTĚŽ o vstupenky na festival keltské kultury LUGHNASAD do Nasavrk

SOUTĚŽ o strategickou hru BARONY

SOUTĚŽ o turistického průvodce - ISLAND z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na LÉTOFEST v Pardubicích

SOUTĚŽ o vstupenky na festival ROZMARNÉ LÉTO

SOUTĚŽ o fantasy knihu DCERA ČARODĚJNICE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner
Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner
Banner