Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 22. července 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Uriah Heep přijedou do Pardubic

Uriah Heep přijedou do Pardubic

Email Tisk

plakát Uriah HeepURIAH HEEP (UK), 27. října 2008, ČEZ aréna Pardubice

Při vyslovení jména této, již dlouhá léta, legendární britské rockové skupiny, si každý pamětník ihned vybaví, že jsou jedním ze 3 hlavních pilířů stylu zvaný rock! Byli to Black Sabbath, Deep Purple a právě Uriah Heep, kdo udával směr, kterým se tento hudební styl ubíral.

"Uriáši" mají na kontě 20 studiových alb a za svou dlouhou hudební kariéru zahráli milionům fanoušků po celé planetě. URIAH HEEP se stále řadí mezi aktivní rockové stálice. V červnu letošního roku spatřilo světlo světa jejich 21 studiové album s názvem "Wake The Sleeper" a kapela ho nadšeně vyráží představit na světové turné.

Nové album "Wake The Sleeper" je prvním studiovým albem kapely po 10 letech (poslední studiovka vyšla v roce 1998 "Sonic Origami") a oslavuje novou kapitolu v životě kapely. Toto album prezentuje kapelu Uriah Heep v té nejlepší formě a tato jejich nová deska se jistě opět zařadí mezi nezapomenutelné klasiky. Na této nové desce poprvé chybí dlouholetý bicman kapely Lee Kerslake, který musel ze zdravotních důvodů kapelu opustit. Na jeho místo za bicí soupravou usedá další uznávaný mistr rytmů Russel Gilbrook (Tony Iommi (Black Sabbath), Van Morrison, John Farnham, Lonnie Donnegan). Kapela URIAH HEEP vznikla v roce 1969 v Birminghamu. To tehdy si mladí hudebníci změnili původní název "Spice" na Uriah Heep podle lstivého úředníka z Dickensonova románu David Copperfield. Uriah Heep TourDebutové album "Very ´eavy Very ´umble" bylo vydáno v únoru 1970. Od svého vzniku prodělala kapela mnoho personálních změn. Snad nejslavnější sestavu tvořili od února 1972 do února 1975 zpěvák David Byron, kytarista Mick Box, klávesista Ken Hensley, bubeník Lee Kerslake a baskytarista Gary Thain. "Uriáši" vždy skládali svá alba s důrazem na melodii. Od ostatních se odlišovali zejména několikanásobně vrstvenými vokály a také téměř neustálou hrou na klávesy. Od roku 1974 však začalo v kapele docházet k vážným rozporům, které byly hodně spojeny s alkoholem a drogami. Od roku 1975 začalo tedy docházet k dalším změnám v obsazení. Odešel basák Gary Thain (drogy) a zpěvák David Byron (alkohol) a nahradilo je několik dalších umělců. V září roku 1986 pak ke kapele nastoupil zpěvák Bernie Shaw. Jeich progresivní, heavy metalový styl tvorby vynesl "Uriáše" mezi nejpopulárnější hard rockové velikány 70´let.

Více na www.79promotion.cz a www.uriah-heep.com.

 

Aktualizováno ( pátek, 10 říjen 2008 10:49 )  


Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portáluProbíhající soutěže

SOUTĚŽ o dětskou hru TIME´S UP! JUNIOR

SOUTĚŽ o knižní thriller TŘINÁCTÝ UČEDNÍK

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na podzimní veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA - podzim 2017

SOUTĚŽ o kuchařku Zdravá jídla z pomalého hrnce

SOUTĚŽ o dvě původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na koncert ALPHAVILLE

SOUTĚŽ o knihu JE TO I MŮJ ŽIVOT

SOUTĚŽ o vstupenky na 17. SKOTSKÉ HRY

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

SOUTĚŽ o vstupenky na VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2017

SOUTĚŽ o kooperativní sci-fi hru FUSE

SOUTĚŽ o deskovou hru MARS: TERAFORMACE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší. Budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

Jan Werich


Reklama

Banner
Banner