1. prosince je Mezinárodní den boje proti AIDS

1. prosince je Mezinárodní den boje proti AIDS1. prosince je Mezinárodní den boje proti AIDS (World Aids Day), jehož symbolem je červená stužka.

Dnes budete v Chrudimi potkávat studenty gymnázia, stužku si od nich za 20 Kč zakoupit, připnout si ji na klopu a dát tak najevo, že ani vám není tento problém lhostejný.

Sbírka se koná ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, na jejíž konto jde výtěžek. Děkujeme

 

  

 

 

 

K 12. 3. 2012 bylo v ČR evidováno 1.719 HIV+ lidí, z toho 348 trpí AIDS. Od ledna do března roku 2012 bylo evidováno 44 nově nakažených, zemřelo 180 lidí

Projekt World Aids Day přináší fakta. Vznikl aby vzdělával studenty a širokou veřejnost, aby sdílel informace o vzniku nemoci, jejím průběhu, příznacích či léčbě a o tom, jak se chránit. Červenou stužku nosí lidé, kteří tím vyjadřují obavy ohledně narůstajícího počtu nakažených pacientů. Virus HIV se neptá na rasový původ, věk, orientaci či ekonomickou situaci, virus HIV se celosvětově šíří. Číslo nakažených napříč celou zeměkoulí se stále zvětšuje.

I přes rozšířenost nemoci a pokusy o její prevenci, je zde spousta předsudků a nepřesných informací ohledně přenosu nemoci a nakažení se. Zapoj se i ty a pomoz nám informovat okolí a šířit osvětu jak se před tímto zákeřným protivníkem chránit, či jak se mu postavit tváří v tvář.

1. prosinec nám nabízí příležitost veřejně mluvit o této problematice.

Kup si i TY červenou stužku a aktivně se zapoj do boje proti této nemoci.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.