Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní 13 filmů a Jeden svět

13 filmů a Jeden svět

Email Tisk

Jeden SvětZveme vás na 14. Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Filmy Jednoho světa otevírají celé spektrum lidskoprávních, zahraničněpolitických a společenských témat. Tento rok jsme pro vás připravili 13 snímků. Promítáme od čtvrtka 22. března do neděle 25. března 2012 v Agořa ve Štěpánkové ulici 92. Festival zajišťuje občanské sdružení Šance pro Tebe pod záštitou pana Petra Řezníčka, starosty města Chrudim. Festival probíhá také v Praze a v dalších 40 městech ČR. 


Festival zahájí ve čtvrtek 22. března v 19:00 nový český dokument režiséra Víta Janečka Závod ke dnu. Tento aktuální snímek zkoumá současnou problematiku práce, mobility kapitálu a nezaměstnanosti. Režisér filmu přijede do Chrudimi o filmu debatovat s diváky. Ve 21 hodin promítáme rakouský film Mama Illegal, který sleduje osudy tří moldavských žen ilegálně pracujících v Rakousku a Itálii. 


V pátek 23. března začínáme promítat v 15 hodin, na programu jsou 3 filmy. Jedním z nich  je Punk v Africe, snímek českého dokumentaristy amerického původu Keitha Jonese, který se vypravil na černý kontinent zjistit, co je pravdy na tom, že v Africe hudba nemůže sloužit zábavě, ale revoluci. Na páteční večer je připraven koncert kapely JUNKIE DOG BLUES

V sobotu začínáme také v 15:00 filmem Dopisy z Íránu, ve kterém se francouzská filmařka Manon Loizeau s pomocí íránských exulantů snaží zrekonstruovat vývoj v zemi po neúspěšné zelené revoluci. V sobotu máte možnost shlédnout další 4 snímky. V 17:00 švédský film Nedáme se umlčet, v 19:00 Bahrajnský výkřik do tmy a posledním filmem sobotního promítání je český dokument Pod sluncem tma


V neděli 25. března jsou na programu festivalu další 3 filmy. Hrdinové filmu Nový svět se snaží zamezit diktátu automobilové dopravy v estonském Tallinu. Dokument Davida Vondráčka Láska v hrobě vypráví příběh skupiny bezdomovců, kteří nalezli útočiště na německém evangelickém hřbitově v Praze-Strašnicích. Poslední festivalový snímek Taste the Waste se zamýšlí nad tím, proč než se dostane zelenina z pole na váš talíř, jí nejméně polovina skončí na skládce.V Agoře bude po celou dobu festivalu otevřen bar, v sobotu a v neděli také čajovna, pozváni jsou zajímaví hosté k filmovým debatám. Přijďte na filmy, přijďte se zamýšlet na tématy dnešní doby, přijďte si k nám odpočinout a podpořit Jeden svět. Kompletní program a anotace filmů jsou k dispozici na www.sance.chrudim.cz/jedensvet.php.

 

Jeden svět - program

Aktualizováno ( čtvrtek, 15 březen 2012 21:41 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Mudrci zdaleka nepřinesli světu tolik vzruchu a štěstí jako prostí lidé.

RAABE


Reklama

Banner