Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní 17. ročník Abilympiády je za dveřmi

17. ročník Abilympiády je za dveřmi

Email Tisk

Abilympiáda 2009V ČEZ aréně se 22. a 23. května 2009 utká 124 abilympioniků ve 22 disciplínách

Soutěžní přehlídka schopností a dovedností osob se zdravotním postižením - abilympiáda - má svůj 17. ročník v pátek 22. a v sobotu 23. května 2009 tradičně v pardubické ČEZ aréně, pořadatelem je opět  Česká abilympijská asociace (CAA).  

"Přihlásilo se 124 soutěžících z celé České republiky, uskuteční se dvaadvacet disciplín, což je o tři méně, než v loňském roce. Tenhle úbytek nevidím nijak tragicky, řada soutěžících si chce vyzkoušet jiné disciplíny, než obvykle," řekla Alena Krpálková, která má v organizačním štábu už tradičně na starosti soutěžní úsek.
"Po loňské premiéře bude opět vyhlášen Abilympionik roku a novinkou je ukázková disciplína v recyklaci papírového odpadu, o kterou bychom rádi rozšířili program v příštím roce," informoval nás manažer abilympiády Jaromír Krpálek..

Připraveny čtyři soutěžní půldny
Významná akce bude slavnostně zahájena v pátek v 8.45 hodin, záštity převzali hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a primátor města Pardubice Jaroslav Deml. Generálním partnerem je opět Skupina ČEZ, tradičními partnery pak Hospodářská komora ČR, K2P, JUST, Foxconn, Parexpo, hlavním mediálním partnerem pak je Český rozhlas Pardubice. "Jejich podpory si nesmírně vážíme, stejně jako přízně a pomoci celé řady velkých a malých sponzorů a partnerů. Bez nich by se abilympiáda  konat rozhodně nemohla," svěřila se ředitelka CAA Ivana Dolečková.Abilympiáda, foto: Jaromír Zajíček (c) 2007 FotoZajda.cz

Soutěžní program v ČEZ aréně je rozdělen do čtyř půldnů. V pátek od 9,30 do 12,30 hodin jsou na pořadu vyšívání, fotografie, drátování, ubrousková technika, malba na hedvábí a návrh plakátu. Poslední dvě disciplíny pokračují i odpoledne od 14 do 17 hodin, kdy se přidají studená kuchyně, aranžování květin - ikebana a pletení. V sobotu od 9 do 12 hodin jsou na pořadu počítačová editace textu, keramika, šití dámského oděvu, háčkování, batika, zdobení kraslic, výroba svíček, košíkářství a výroba nábytku. Opět poslední dvě disciplíny otevřenou i odpolední program od 14 do 17 hodin, kdy se přidají cukrářství, aranžování suchých květin, malba na sklo a malování na kameny.
Největší zájem je o aranžování suchých květin (16 přihlášených) keramiku (14) a studenou kuchyni (13).

V pátek přijede Adam Suk
Hvězdou pátečního doprovodného programu, který v ČEZ aréně začíná v 18,30 hodin, bude herec VČD Josef Pejchal alias Adam Suk z populárního televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě, pak budeme svědky představení klaunů a bublinářů Magické bubliny.  Při zahájení abilympiády vystoupí mažoretky ZŠ nábřeží Závodu míru a bubeníci ze Základní školy a praktické školy Svítání. Během pátku zazpívá skupina Terezky z Terezína, centrum sociálních služeb Olomouc si připravilo ukázky z muzikálu Touha a z divadelního představení Ostrov. Pardubická skupina Radost předvede folklorní tance, opět přijede sdružení Helppes s výcvikem asistenčních psů a zájem určitě přitáhnou ukázky prvky sebeobrany pro nevidomé.  Příjemné zázemí vytvoří čajovna Luna, ve které bude sdružení Altus po oba dny organizovat stolní hry Hrajeme si s Chrudimskou. O výzdobu soutěžních prostor se letos postarají obrazy vozíčkáře Michala Havlíčka z Hradce Králové.

Tradiční součástí je výstava kompenzační, zdravotní a rehabilitační techniky ABI-REHA, kterou organizuje pardubická agentura Parexpo. Se svými výrobky se přijedou pochlubit chráněné dílny z celé ČR.

V průběhu obou soutěžních dnů včetně pátečního večerního programu má veřejnost vstup do ČEZ arény zdarma.

17. ročník Abilympiády bude zakončen sobotním přátelským posezením v Třebosicích, kde je připraveno opékání selete a koncert country kapely.

Další aktualizované podrobnosti najdete na adrese www.abilympics.cz.  


Kontakty:
Ivana Dolečková,
Česká abilympijská asociace, J. Palacha 324/23, 530 02 Pardubice,
tel: +420 774 554 720, e-mail: director@abilympics.cz

Jaromír Krpálek
tel: +420 466 304 366, e-mail: jaromirk@k2p.cz

Alena Krpálková
tel: +420 466 304 366, e-mail: abilinfo@abilympics.cz

Jaromír Fridrich
tel. +420 602 485 765, e-mail: fridrich.jaromir@seznam.cz

 

Fotogalerie z Abilympiády 2007 naleznete na adrese http://FotoZajda.cz/reportaze/abi2007/galerie.html.

Aktualizováno ( neděle, 24 květen 2009 11:08 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner