Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Deskové Hry 18. Festival fantazie je za dveřmi

18. Festival fantazie je za dveřmi

Email Tisk

18. Festival fantazie je za dveřmi18. Festival fantazie proběhne v Chotěboři od 28. června do 7. července 2013. Čtyři budovy a venkovní prostor nabídnou světově unikátní program pro příznivce nejen sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, literatuře a podobně. Festival fantazie přináší desítky filmů, 1.200 pořadů, velkou videohernu a hernu stolních her i slavné zahraniční hosty.

Program je určený nejen fanouškům fantastiky. „První víkend festivalu proběhne MatFyz Expo, což je zábavný program MFF Univerzity Karlovy, popularizující matematiku, fyziku a informatiku. Dále nabídneme koncert německé steampunkové kapely Aeronautica spolu s kapelami BarbarPunk a Starfire. Po celou dobu festivalu bude probíhat venkovní sportovní a zábavný program," řekl Václav Pravda, ředitel Festivalu fantazie.

18. Festival fantazie je za dveřmiNejvětší česká herna (až 50 konzolí, 50 počítačů a 70 stolů pro stolní hry) nabídne volné hraní, výuku her, představení novinek i turnaje o hodnotné ceny. A všechny typy her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, hry miniatur, až po hry na hrdiny. Připravuje se desetidenní přednáškový program o videohrách včetně besed s osobnostmi herní scény.

Festival fantazie uvítá zahraniční hosty. Přiletí americký spisovatel Michael A. Stackpole, autor románů ze světů Star Wars, World of Warcraft, ale i vlastních sérií Věk objevů nebo Pevnost Drakonis.

„Fanoušci si oblíbili besedy se zahraničními herci, rádi se s nimi na památku vyfotografují, získají podpisy. Dočkají se herců Tonyho Amendoly ze Stargate SG-1 a Davida Nykla ze Stargate Atlantis, ze seriálu The Guild přiletí herec Sandeep Parikh, jednáme s dalšími," uvedl Václav Pravda.

Novinkami jsou programové linie věnované fenoménu Hra o trůny, steampunku, hře League of Legends, ale také seriálu My Little Pony. Svůj dvoudenní program připraví populární web videacesky.cz.

Novinky jsou ale i v organizaci – snazší nákup vstupenek v novém systému a další.
Vstupné lze zakoupit předem s výhodami (slevy, bohatší účastnické materiály, výběr a rezervace ubytování) nebo na místě. Sleva za zaplacení předem do 31. 5. je 20%.

Ostatní programové linie a jejich přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny pro fanoušky seriálů a filmů Harry Potter, Pán prstenů, Stargate, Star Trek, Star Wars, Červený trpaslík, Stmívání, ale i pro další.

Literární program a přednášky zaměřené na vědu a techniku nebo naopak historii jsou připravované ve spolupráci se spisovateli, výtvarníky, redaktory, odborníky a vědci.

Oblíbený taneční program, military pořady, pořady věnované rodince Simpsonových, pořady o Japonsku a celém Orientu a další témata vhodně doplňují fantastické světy.

Ve speciálním programu lze najít slavnostní zahájení s koncertem smyčcového kvarteta, Glee párty, Večer fantazie s vyhlášením výsledků cen Aeronautilus a křty knižních novinek, dále diskotéky, výstavu obrazů Jany Šouflové a mnoho dalšího.

18. Festival fantazie je za dveřmi

Další informace o programu a organizaci naleznete na stránkách www.FestivalFantazie.cz nebo na Facebooku akce.

Aktualizováno ( sobota, 25 květen 2013 09:58 )  

 

ALBI Česká republika a.s.MINDOK s.r.o.Dino Toys s.r.o.ADC Blackfire Entertainment s.r.o. Press-Pygmalion s.r.o.

Česká deskoherní společnost o.s.Corfix Distribution a.s.TreflHasbro Czech s.r.oPiatnik

JirasGames, a.s.Pexi, s.r.o.RexHry.cz - Rexport, s.r.o. StragooBonaparte  - Martin Trik

EFKO-karton, s.r.o. AlexanderDeskové hryAngličtina - Hry


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama - hry

Banner
Banner

Doporučujeme

Zábava na Chrudimsku

Hrajeme si s Chrudimkou

Reklama - hry

Banner
Banner