Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Zdraví 21. ročník abilympiády je za dveřmi

21. ročník abilympiády je za dveřmi

Email Tisk

21. ročník abilympiády je za dveřmi21. ročník abilympiády, která je národní přehlídkou pracovních schopností a dovedností osob se zdravotním postižením, má letos v pardubické ČEZ Aréně termín 24. a 25. května 2013, tradičním pořadatelem je Česká abilympijská asociace.

 

 

• Záštitu nad letošním ročníkem má ministerstvo práce a sociálních věcí, místopředseda Evropského parlamentu Oldřich Vlasák, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátorka města Pardubice Štěpánka Fraňková.

21. ročník abilympiády je za dveřmi• Pořadatelé vypsali 41 soutěžních disciplín – uskuteční se každá, která bude mít nejméně tři přihlášené; zájemci se mohli přihlásit do tří.

• Novou disciplínou by měla být enkaustika, což je malování horkým voskem, ukázkovými disciplínami pak pletení z papíru a síťování.

• Vyhlášené disciplíny 21. abilympiády (v abecedním pořadí): aranžování květin – ikebana, aranžování květin – západní styl, aranžování suchých květin, batika, cukrářství, drátování, drhání, dřevořezba, elektronická montáž, enkaustika, fotografování, háčkování, keramika, košíkářství, malba na hedvábí, malba na sklo, malování na kameny, mechanická montáž, montáž počítače, návrh plakátu, origami, paličkování, patchwork, pletení, pletení z papíru (ukázková disciplína), počítačová editace textu, počítačová sazba a grafika, programování, síťování (ukázková disciplína), studená kuchyně, šití dámského oděvu, technická ilustrace, tvorba www stránek, ubrousková technika, výroba nábytku, výroba svíček, výroba šperku z korálků, vyřezávání ovoce a zeleniny, vyšívání, zdobení kraslic a zpracování dat.

• Medaile a ceny převezmou tři nejlepší v každé disciplíně, ocenění převezmou i Abilympionik a Dobrovolník roku. Vylosovaný účastník počítačových disciplín získá notebook, který věnuje Oldřich Vlasák.

ČAA• Novinkou letošního ročníku je soutěž modelů, které si budou moci z recyklovaného materiálu vytvořit soutěžící i další účastníci a organizátoři letošní abilympiády. Laická porota přidělením hlasů rozhodne o finalistech, ty nejlepší pak vybere odborná porota. Jejím předsedou bude ředitel Východočeského divadla Pardubice Petr Dohnal a zasedne v ní mj. i Klára Noworytová z www.potvor.cz, která pro náš loňský jubilejní ročník vymyslela úspěšnou a nakonec rekordní Korálkiádu. Autoři tří oceněných modelů získají od portálu www.potvor.cz super minipřehrávač s vestavěným diktafonem a FM radiem.


21. ročník abilympiády je za dveřmi• Účastníci i diváci se mohou těšit na celodenní doprovodný program,v němž nebude chybět prodejní expozice výrobků chráněných dílen a výstava rehabilitačních a kompenzačních pomůcek ABI-REHA, kterou tradičně přímo v ČEZ Aréně zorganizuje pardubická agentura Par-expo.

• Z doprovodného programu vybíráme taneční skupinu Lucarino Dance z Čížkovic, bubínky denního stacionáře MIREA, sdružení Helppes a Ligu vozíčkářů, basketbalisty na vozíčku Wheelchair Basket Studánka Pardubice, hudební skupiny Bedňáci a Faraband. Zájemci si budou moci vyzkoušet hru carrom, která je podobná kulečníku, a mezi abilympioniky přijde herec Východočeské divadla Pardubice a držitel ceny Thálie Ladislav Špiner.

• 21. abilympiáda bude slavnostně zahájena v pátek 24. května v 8.45 hodin, o půl hodiny později už začnou první soutěže. V sobotu 25. května začíná soutěžní pořad v 9 hodin. Na abilympiádu i doprovodný program má veřejnost vstup zdarma.

Podrobnosti na http://www.abilympiada.cz

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:39 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner