Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Deskové Hry 4. ročník Dominion Tour se právě rozjíždí

4. ročník Dominion Tour se právě rozjíždí

Email Tisk

4. ročník Dominion Tour se právě rozjíždíDominion Tour je akce, určená pro každého. Začínáme 20. ledna 2013 v Ústí nad Orlicí a pokračujeme 2. února v Dobříši. Přijít mohou všichni, kdo si rádi hrají. Přijďte s námi strávit příjemný den, seznámit se s dalšími fanoušky deskovek a naučit se něco nového! Od konce ledna do začátku října projede Dominion Tour všemi kraji Česka. Pro letošní ročník připravujeme, spolu s Albi, nové herní sady a lákavé ceny. Zachována zůstane juniorská kategorie pro účastníky mladší 13 let i pravidla pro kvalifikaci do finálového turnaje.

Koordinátor Dominion Tour, Zdeňka Gašparíková říká: „Naším hlavním cílem je seznámit veřejnost s hrou Dominion, uskutečnit setkání s dalšími hráči a nadchnout nováčky pro hraní deskových her."

Dominion Tour 2013

Hraví lidé, kteří se chtějí naučit něco nového a vyzkoušet hru plnou variant a nekonečných možností, mohou přijít a zúčastnit se některé z akcí. Pravidla se učit nemusí, hru je naučíme na místě.

DuhaDominion Tour připravuje Duha-Děsír (sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi) jako jeden ze svých projektů již 4. rokem spolu s téměř padesátkou dobrovolníků v celém Česku. Seznámit se s Dominionem bude možné např. v Českých Budějovicích, Týništi nad Orlicí, Plzni, Brně, Praze, Dobříši, Ostravě, Strakonicích, Karlových Varech, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Olomouci a řadě dalších měst. Dominion Tour pořádají různé organizace pro děti a mládež, čajovny, knihovny, turistické a jiné spolky, skautské oddíly, mateřská centra, ale i jednotlivci. Sponzorem celé akce je firma Albi, která dodává herní sady a ceny pro celý ročník. Každý ročník je zakončený v říjnu finálovým turnajem mistrovství republiky na mezinárodním festivalu deskových her Deskohraní.

Hra rokuPředchozí ročníky Dominion Tour ukázaly, že se jedná o nejúspěšnější sérii akcí ve hře Dominion. Jak si vysvětluje úspěch Jakub Těšínský, hlavní organizátor Dominion Tour: „Nejdůležitějším důvodem je nejspíš jednoduchost hry, kterou se mnozí učí až těsně před turnajem a přesto si dobře zahrají. Hra je krátká a svižná, nabízí nepřeberné množství variant. Na turnaji se objevují i děti, které hra vyloženě baví a nemají žádné problémy poměřit své síly s dospělými. Některé z nich dokonce zanechají své rodiče hluboko za sebou ve výsledkové listině."

AlbiDominion je moderní společenská hra, která se stala nejúspěšnější hrou roku 2009. Oceňuje ji široká veřejnost i odborníci. Získala řadu cen, například prestižní cenu německé kritiky Spiel des Jahres, cenu německé veřejnosti Deutscher Spiele Preis či cenu české Akademie her Hra roku. Důvodem úspěchu je originální herní princip, jednoduchá pravidla, krátká herní doba a zábavnost hry ve dvou, třech i čtyřech hráčích.

4. ročník Dominion Tour se právě rozjíždí

Náš portál je mediálním partnerem Dominion tour 2013.

Bližší informace o Dominion Tour na www.DominionTour.cz nebo na FB profilu.

Aktualizováno ( středa, 09 leden 2013 10:13 )  

 

ALBI Česká republika a.s.MINDOK s.r.o.Dino Toys s.r.o.ADC Blackfire Entertainment s.r.o. Press-Pygmalion s.r.o.

Česká deskoherní společnost o.s.Corfix Distribution a.s.TreflHasbro Czech s.r.oPiatnik

JirasGames, a.s.Pexi, s.r.o.RexHry.cz - Rexport, s.r.o. StragooBonaparte  - Martin Trik

EFKO-karton, s.r.o. AlexanderDeskové hryAngličtina - Hry


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama - hry

Banner
Banner

Doporučujeme

Zábava na Chrudimsku

Hrajeme si s Chrudimkou

Reklama - hry

Banner
Banner