Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Deskové Hry 4. ročník festivalu FanCity bude zaručeně fantastický!

4. ročník festivalu FanCity bude zaručeně fantastický!

Email Tisk

4. ročník festivalu FanCity bude zaručeně fantastický!4. ročník festivalu pop-kultury, zejména sci-fi a fantasy ve hrách, filmech, seriálech, comicsech a knihách proběhne v Chotěboři, v nových sálech hotelu Fantazie, od čtvrtka 30. října do neděle 2. listopadu 2014. Čtyři souběžné programové linie (seriály, sci-fi a věda, fantasy a historie, literatura a comics) doplní velká herna videoher a stolních her.

„Pokračujeme v konceptu více menších podzimních festivalů fantastiky a her, které vhodně doplňují naše vlajkové lodi Festival fantazie a PragoFFest. V hotelu Fantazie v Chotěboři k tomu máme téměř ideální podmínky, letos v rekonstruovaných sálech,“ řekl Václav Pravda, ředitel série FFestivalů.

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou do sytosti zahrát ve velké herně na 30 konzolích (včetně PlayStation 4 a Xbox ONE), 30 počítačích a 30 stolech pro deskové hry. Nechybí zde ani turnaje o ceny.

Program je připraven pro fanoušky seriálů, kteří se seznámí s novinkami na seriálové scéně a připomenou si své oblíbené v řadě přednášek, projekcí a soutěží. Pro příznivce tradičních sci-fi seriálů je připravena programová linie Sci-fi & FutureCon. Star Trek, Star Wars, Stargate, Doctor Who, Red Dwarf a další doplní pořady o technologiích a vědě. Na své si přijdou i fanoušci fantasy fenoménů jako Hobit a Pán Prstenů, Hra o trůny, Merlin a dalších fantasy světů a hrdinů. Literárně-comicsová programová linie je připravena ve spolupráci se spisovateli, redaktory, odborníky a fanoušky.

Speciální program nabídne mimo jiné výstavu obrazů Romana Kýbuse a v kině filmovou projekci Drákula: Neznámá legenda.

Festival FanCity nabízí letos nižší vstupné i ceny ubytování, možnost objednat si předem stravování a další služby.

„V České republice je řada fanouškovských festivalů různé velikosti, my jsme hrdí na nejvyšší kvalitu organizace a služeb a na nejpestřejší a nejbohatší program našich FFestivalů,“ dodává Václav Pravda.

Další informace naleznete na stránkách www.fancity.cz a www.hotelfantazie.cz.

4. ročník festivalu FanCity bude zaručeně fantastický!

 

O FanCity: FanCity navazuje na desetiletou tradici s původním názvem Festival fantazie Speciál, který se konal v městečku Chotěboř na Vysočině. Patří do série spolu s Festivalem fantazie (od 1996, největší v ČR, jeden z největších v Evropě), PragoFFestem, GameFFestem a dalšími FFestivaly.

První ročník redesignovaného festivalu se uskutečnil v roce 2011 v prostorách KC Novodvorská na pražské Lhotce. Hlavními hosty se vedle tuzemské elity spisovatelů v žánrech sci-fi, fantasy a horor stali zejména zahraniční herci Danny John-Jules (Kocour v sitcomu Červený trpaslík) či Tony Amendola (představitel jaffského mistra Bra‘taca z Hvězdné brány) a herečky Georgina Leonidas (postava Katie Bell z Harryho Pottera) a Rekha Sharma (Tory Foster ze seriálu Battlestar Galactica).

Druhý ročník přivedl herce Gary Grahama (JAG, Star Trek: Enteprise, Lebkouni), Garetha David-Lloyda – (Doctor Who a Torchwood), Alainu Huffman – (Smallville, Stargate Universe, CSI), ale hlavní úspěch sklidil první oficiální fanouškovský festival pro hráče Minecraftu = Český Craftcon.

Třetí ročník znamenal návrat ke kořenům, tedy do Chotěboře, ovšem do nových prostor hotelu Fantazie. Menší formát festivalu rovněž slušel, pohodová atmosféra vynahradila neúčast hvězdných hostů.

4. ročník festivalu FanCity bude zaručeně fantastický!

~tz~

Aktualizováno ( čtvrtek, 12 únor 2015 20:25 )  

 

ALBI Česká republika a.s.MINDOK s.r.o.Dino Toys s.r.o.ADC Blackfire Entertainment s.r.o. Press-Pygmalion s.r.o.

Česká deskoherní společnost o.s.Corfix Distribution a.s.TreflHasbro Czech s.r.oPiatnik

JirasGames, a.s.Pexi, s.r.o.RexHry.cz - Rexport, s.r.o. StragooBonaparte  - Martin Trik

EFKO-karton, s.r.o. AlexanderDeskové hryAngličtina - Hry


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama - hry

Banner
Banner

Doporučujeme

Zábava na Chrudimsku

Hrajeme si s Chrudimkou

Reklama - hry

Banner
Banner