Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní 7. Rallye Pardubice 2008 je za námi

7. Rallye Pardubice 2008 je za námi

Email Tisk

7. Rallye Pardubice 2008Ohlušující zvuk motorů, pedál až na podlaze, pískot brzd, adrenalin a krásné hostesky. Toto a mnoho dalšího, neodmyslitelně patří k závodům rallye a obyvatelé Chrudimě to mohli zažít  již podruhé v blízkosti svého města,v závodu s názvem 7. rallye Pardubice referentskevozy.cz 2008, konaná ve dnech 26. - 27. září 2008.

Akce začala v pátek kolem osmnácté hodiny podvečerní oficiálním představením všech soutěžních vozů a jejich posádek. Po úvodním ceremoniálu již nic nestálo v cestě vlastním závodům.

Trať vedoucí po trase Litoměřice - Křižanovice - Bojanov - Chotěnice - Morašice - Mladoňovice byla v sobotu perfektně připravena, pořadatelé byli na svých místech, diváci již netrpělivě očekávali první závodní speciály, a tak se mohlo odstartovat. Vozy vyjížděly v jednotlivých třídách A3, A2, A1, H4,  H3, H2, a Pravidelnosti a absolvovaly celkem 8 rychlostních testů.

Diváci mohli zhlédnout  různorodý vozový park, avšak ani vozy značky Trabant, startující v kategorii Pravidelnost se nenechaly zahanbit. Jejich majitelé je perfektně připravili, tudíž nebyl problém vidět tráboše uhánět po silnici  rychlostí kolem 100 km/hod. Z novějších vozů jsme na trati mohli vidět Mitsubishi Lancer, Peugeot 106 a další.7. Rallye Pardubice 2008

Závod byl perfektně po organizační stránce připraven. Ředitel závodu pan Ing. Marek Šimík vše do detailu připravil. Podle jeho slov je na prvním místě bezpečnost, a tak na trati byla připravena posádka Rychlé záchranné služby, na místech podél trati bylo rozmístěno mnoho pořadatelů, místa pro diváky byly vybrány pečlivě s ohledem na jejich maximální bezpečnost. Ta byla také posílena tím, že každý příjezd soutěžícího vozu byl ohlašován zapískáním na píšťalku, aby nedocházelo například k nechtěnému připletení přihlížejícího na trať.

Vše probíhalo plynule, závod nijak výrazně nenarušila ani kolize jednoho z vozů, jehož posádka musela být převezena  Rychlou záchrannou službou do nemocnice.

Po dojezdu posledního automobilu do cíle následoval kolem sedmnácté hodiny odpolední  příjezd všech vozů opět na chrudimské náměstí Josefa Ressela, odkud se posádky vydaly na slavnostní vyhlášení výsledků do chrudimského Baraka baru v areálu hotelu Bohemia. Předávání cen proběhlo v dobré náladě, o kterou ji nepřipravilo ani menší zdržení v důsledku opoždění výsledků. Ceny třem nejlepším z každé kategorie v podobě poháru a pamětního listu města Chrudimě předal pan Marek Šimík, společně s chrudimským místostarostou panem Romanem Málkem a krásnými hosteskami.

Tento závod nabídl mnoho krásných sportovních zážitků  a již nyní se můžeme těšit na další ročník této soutěže, který, jak je dobrým zvykem organizátorů, bude jistě zase o kousek dokonalejší.

 

Aktualizováno ( neděle, 28 září 2008 19:04 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner