Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 24. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba A Tribute To ABBA - ABBA The Show

A Tribute To ABBA - ABBA The Show

Email Tisk

A Tribute To ABBA - ABBA The ShowZa dvanáct let své existence odehráli na 550 představení, které v 38 zemích shlédlo na 2 milióny diváků.  A Tribute To ABBA: ABBA the Show celosvětově nejúspěšnější show věnovaná švédskému popovému fenoménu ABBA se 15. ledna 2014 vrátí do Ostravy a o den 16. ledna později do Prahy!

Stane se tak v rámci turné k 40. výročí vítězství skupiny ABBA v Eurovision Songu, které její hvězdnou kariéru zahájilo. "U této příležitosti publiku ukážeme, jak si představujeme, že by vystoupení ABBA vypadalo dnes - s užitím nejmodernější technologie a světel" prozrazuje producent Kenneth Svoldgaard.

"Absolutně nejlepší ABBA od dob ABBA"

Co činí právě The Show tou nejlepší imitací ABBA, kterou uznávají i nejkritičtější fanoušci skupiny? Důvodů je více. Tím hlavním je ale nepřehlednutelná úcta všech zúčastněných k švédské legendě a preciznost, s jakou ke ztvárnění tohoto představení přistupují. "Jedním z velmi důležitých elementů pro vytvoření dokonalé iluze ABBA jsou zpěvačky švédského původu. Mají specifický akcent, který nelze napodobovat, musí být originální. Od začátku této show usilujeme o autentický zvuk ABBA a v tomto bodu jsme zcela nekompromisní," říká Svoldgaard.

A Tribute To ABBA - ABBA The Show

Dvouhodinový koncert The Show provede diváky prostřednictvím největších hitů ABBA historií skupiny - od časů před zlomovým vítězstvím na Eurovision Song až po dobytí celého hudebního světa. Z bohatého repertoáru slavné čtveřice zazní v průběhu večera např. Waterloo, SOS, Mamma Mia, Dancing Queen, Money Money Money, nebo Knowing Me Knowing You v podání švédské skupiny Waterloo doprovázené Londýnským národním symfonickým orchestrem. V čele orchestru opět nebude chybět Matthew Freeman, který dříve vystupoval např. s Elvisem Costello, Robbie Williamsem nebo Sirem Cliffem Richardem. K autenticitě představení přispívá i účast hudebníků, kteří vystupovali již s originální sestavou ABBA - jako např. saxofonista Ulf Andersson, jež se podílel i na vzniku skladby I Do, I Do, I Do, I Do, I Do: "Když jsem dostal nabídku v The Show hrát, neváhal jsem ani minutu. Je to skvělá, velmi kvalitní show a moc si své působení v ní užívám. Stejně tak skladby ABBA, které i po desítkách let fungují stále stejně dobře jako v době jejich vzniku".

V roce 2010 byla The Show v Londýně na Limelight Awards vyhlášena absolutně nejlepší show a nechala tak za sebou např. Thriller Live, Dirty Dancing nebo Priscilla The Musical.

A Tribute To ABBA - ABBA The Show

"Této ceny si moc vážíme" řekl Kenneth Svoldgaard. "Ale největší odměnou pro nás zůstavá přízeň tisíců fanoušků ABBA, kteří naše představení navštěvují rok co rok. A v neposlední řadě nás moc těší uznání Oficiálního mezinárodního fanklubu ABBA".

Ten na adresu The Show pronesl: "Je to absolutně nejlepší ABBA od dob ABBA".

The Show se uskuteční v České republice 15. ledna v ČEZ Aréně v Ostravě a 16. ledna v Praze v Tipsport Aréně. Předprodej vstupenek, které jsou k dostání od 690 Kč, zajišťuje exkluzivně distribuční síť Ticketportal.

Aktualizováno ( středa, 01 leden 2014 16:20 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o lístky na ŠPEJBL'S HELPRS do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner
Banner
Banner