Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 24. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba A Tribute To ABBA - ABBA The Show

A Tribute To ABBA - ABBA The Show

Email Tisk

A Tribute To ABBA - ABBA The ShowZa dvanáct let své existence odehráli na 550 představení, které v 38 zemích shlédlo na 2 milióny diváků.  A Tribute To ABBA: ABBA the Show celosvětově nejúspěšnější show věnovaná švédskému popovému fenoménu ABBA se 15. ledna 2014 vrátí do Ostravy a o den 16. ledna později do Prahy!

Stane se tak v rámci turné k 40. výročí vítězství skupiny ABBA v Eurovision Songu, které její hvězdnou kariéru zahájilo. "U této příležitosti publiku ukážeme, jak si představujeme, že by vystoupení ABBA vypadalo dnes - s užitím nejmodernější technologie a světel" prozrazuje producent Kenneth Svoldgaard.

"Absolutně nejlepší ABBA od dob ABBA"

Co činí právě The Show tou nejlepší imitací ABBA, kterou uznávají i nejkritičtější fanoušci skupiny? Důvodů je více. Tím hlavním je ale nepřehlednutelná úcta všech zúčastněných k švédské legendě a preciznost, s jakou ke ztvárnění tohoto představení přistupují. "Jedním z velmi důležitých elementů pro vytvoření dokonalé iluze ABBA jsou zpěvačky švédského původu. Mají specifický akcent, který nelze napodobovat, musí být originální. Od začátku této show usilujeme o autentický zvuk ABBA a v tomto bodu jsme zcela nekompromisní," říká Svoldgaard.

A Tribute To ABBA - ABBA The Show

Dvouhodinový koncert The Show provede diváky prostřednictvím největších hitů ABBA historií skupiny - od časů před zlomovým vítězstvím na Eurovision Song až po dobytí celého hudebního světa. Z bohatého repertoáru slavné čtveřice zazní v průběhu večera např. Waterloo, SOS, Mamma Mia, Dancing Queen, Money Money Money, nebo Knowing Me Knowing You v podání švédské skupiny Waterloo doprovázené Londýnským národním symfonickým orchestrem. V čele orchestru opět nebude chybět Matthew Freeman, který dříve vystupoval např. s Elvisem Costello, Robbie Williamsem nebo Sirem Cliffem Richardem. K autenticitě představení přispívá i účast hudebníků, kteří vystupovali již s originální sestavou ABBA - jako např. saxofonista Ulf Andersson, jež se podílel i na vzniku skladby I Do, I Do, I Do, I Do, I Do: "Když jsem dostal nabídku v The Show hrát, neváhal jsem ani minutu. Je to skvělá, velmi kvalitní show a moc si své působení v ní užívám. Stejně tak skladby ABBA, které i po desítkách let fungují stále stejně dobře jako v době jejich vzniku".

V roce 2010 byla The Show v Londýně na Limelight Awards vyhlášena absolutně nejlepší show a nechala tak za sebou např. Thriller Live, Dirty Dancing nebo Priscilla The Musical.

A Tribute To ABBA - ABBA The Show

"Této ceny si moc vážíme" řekl Kenneth Svoldgaard. "Ale největší odměnou pro nás zůstavá přízeň tisíců fanoušků ABBA, kteří naše představení navštěvují rok co rok. A v neposlední řadě nás moc těší uznání Oficiálního mezinárodního fanklubu ABBA".

Ten na adresu The Show pronesl: "Je to absolutně nejlepší ABBA od dob ABBA".

The Show se uskuteční v České republice 15. ledna v ČEZ Aréně v Ostravě a 16. ledna v Praze v Tipsport Aréně. Předprodej vstupenek, které jsou k dostání od 690 Kč, zajišťuje exkluzivně distribuční síť Ticketportal.

Aktualizováno ( středa, 01 leden 2014 16:20 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

 SOUTĚŽ o rodinnou hru TRPASLÍCI

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

MARCEL ACHARD


Reklama

Banner
Banner
Banner