Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Amalthea bude celý týden v Pohance

Amalthea bude celý týden v Pohance

Email Tisk

Amalthea bude celý týden v PohanceNezisková organizace Amalthea, která pomáhá dětem z Pardubického kraje žít v rodinách – ať už vlastních, pěstounských nebo adoptivních, a sociální firma PETRIVA s.r.o. zvou na TÝDEN S AMALTHEOU, který proběhne v POHANCE – jídelně pro zdraví na třídě Míru 2670, v Pardubicích od pondělí 20. října do pátku 24. října 2014.

Po celý týden bude v POHANCE – jídelně pro zdraví, která nabízí chutné a zdravé pokrmy z čerstvých sezónních surovin bez chemických látek – k vidění minivýstava „Objevovat svět je nejlepší společně s mámou a tátou“. Výstava zachycuje příběhy rodin v těžké životní situaci nebo rodin, které pečují o děti v pěstounské péči.Amalthea bude celý týden v Pohance

Jeden z panelů výstavy, na němž jsou vyobrazeny vzkazy členů jedné rodiny na ledničce, vypráví i příběh malé Verunky a jejich pěstounů: "Naše děti už byly téměř dospělé, když jsme přijímali Verunku do pěstounské péče. Teď je jí 5 let a je u nás už dva roky. Začátky byly těžké. Verunka špatně spala, v noci tajně chodila do ledničky a přejídala se. Nechtěla se nechat pochovat. Všichni jsme se doma snažili, aby se jí u nás líbilo. A někdy jsme měli pocit, že to nezvládneme. Dneska už se tomu umíme i zasmát a říkáme si, že přípravou k pěstounství to opravdu všechno teprve začíná. Teď je ale Verunka u nás ráda, je z ní pohodová usměvavá holka, dělá obrovské pokroky. Lednička se stala místem milých vzkazů pro nás všechny.“

Zákazníci POHANKY si budou moci zakoupit tzv. Vodu pro Amaltheu (sklenice vody s citronem za 5 Kč) a přispět tak po celý týden na sociální, terapeutické a vzdělávací služby, prostřednictvím nichž Amalthea pomáhá v rodinách posilovat vztahy mezi dětmi a rodiči, případně pěstouny.

Zajímá-li Vás téma rozvoje inkluzivního vzdělávání v MŠ a ZŠ, při němž se mohou v jedné třídě spoluvzdělávat děti bez rozdílu věku, etnika nebo handicapu, pak si 21. října 2014 v 19 hodin nenechte ujít skvělý dokument „Všichni spolu“, který režisérka Hella Wenders natočila v inkluzivní škole ve čtvrti Berg Fidel v německém Münsteru. Po projekci filmu bude následovat beseda s odborníky na inkluzivní vzdělávání.

V pondělí, ve středu a v pátek od 11 do 14 hodin bude navíc možné v jídelně POHANKA zakoupit dárcovské předměty a podpořit tak sociální služby neziskové organizace Amalthea nebo se jen pracovníků Amalthey zeptat na vše, co Vás zajímá.

Bližší informace naleznete na stránkách www.amalthea.cz a www.jidelnapohanka.cz

Amalthea bude celý týden v Pohance

~tz~

Aktualizováno ( čtvrtek, 12 únor 2015 20:19 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner