Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Animefest 2016

Animefest 2016

Email Tisk

Animefest 2016Tak jsme se po roce za dočkali!

V pátek 29. dubna 2016 obsadí brněnské výstaviště největší český festival japonského komiksu (mangy), animovaného filmu (anime) a japonské kultury - Animefest 2016. Jedná se již o třináctý ročník tohoto třídenního festivalu a rozhodně se máte na co těšit.

Animefest je rok od roku úspěšnější a oblíbenější a věříme, že i letos svou laťku posune zase o kousek výš.  A co vlastně festival nabízí? Můžete se těšit na zábavné soutěže, praktické workshopy, spoustu kvalitních tematických přednášek a promítaní starších i nových anime. Oblíbenou částí programu je Cosplay soutěž, ve které se návštěvníci utkají o titul nejlepšího kostýmu.  Vítěz  cosplay soutěže se zúčastní finále soutěže EuroCosplay jako český reprezentant. A cosplayů bude na akci opravdu hodně, což přispívá k naprosto úžasné atmosféře festivalu.

Můžete si vyrobit vlastní cosplay, ať už inspirovaný nějakou anime či herní postavou nebo něčím zcela jiným. Přijet v kostýmu však rozhodně není podmínkou pro vstup.

Dorazí několik zahraničních hostů, kteří budou vést vlastní přednášky nebo zasednou v porotě Cosplay soutěže. Pod záštitou animefestu se uskuteční také pár doprovodných minisrazů (například sraz fanoušků her od Square Enix). Malé divadlo Kjógenu, které na minulých ročnících předvedlo výborná představení, letos dorazí s představením Lišky z ostrova Sado. Dále budete mít možnost zakoupit si různé manga a anime zboží v Craft Alley a u prodejních stánků. 

Animefest 2016

Chrudimka.cz vysílá na událost redaktory, takže po ukončení akce zde najdete report z Animefestu 2016. Na Animefeset se vždy rádi vracíme, atmosféra festivalu je nezapomenutelná a rozhodně stojí za to, zažít ji na vlastní kůži.

Více informací o festivalu, ubytování a vstupném najdete na www.Animefest.cz.

Aktualizováno ( pondělí, 18 duben 2016 06:35 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner
Banner
Banner