Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 24. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Příroda Ostatní Anketa o nejkrásnější strom Chrudimska

Anketa o nejkrásnější strom Chrudimska

Email Tisk

Anketa o nejkrásnější strom ChrudimskaObčanské sdružení Altus otevřelo anketu na téma "Nejkrásnější strom Chrudimska" za účelem najít náhradníka za červenolistý buk lesní, který musel být ze zdravotních důvodů poražen. Pojďme jim pomoci nalézt nového kandidáta na tento titul. Hlasovat pro nejkrásnější strom Chrudimska můžete do 15. března 2015.

Občanské sdružení Altus vyhlašuje anketu o Nejkrásnější strom Chrudimska. Hledáme náhradníka za červenolistý buk lesní ze slatiňanského zámeckého parku, který byl nositelem tohoto titulu až do ledna 2014, kdy musel být ze zdravotních důvodů poražen. Kandidátem může být jakýkoliv strom, který si podle vás zaslouží pozornost. Může jím být, jak strom chráněný, tak nechráněný, který si ochranu zaslouží.

Pokud se rozhodnete nějaký strom přihlásit, je potřeba vědět, kde se nachází (stačí namalovat jednoduchý plánek), vhodné je změřit obvod jeho kmene ve výšce 130 cm od země. Důležitý je důvod, proč si myslíte, že právě vámi navrhovaný strom by měl být nejkrásnějším stromem Chrudimska. Vámi navržené stromy zveřejníme na kulturním a informačním portálu www.chrudimka.cz, kde již nyní můžete najít řadu zajímavých tipů v seriálu o starých a památných stromech Chrudimska.

Z došlých návrhů vybere vítěze tříčlenná komise tvořená dendrologem, arboristou a botanikem, která zohlední jednak ohlasy z www.chrudimka.cz, jednak celkový vzhled stromu a jeho zdravotní stav. Chrudimsko je pro tuto anketu vymezeno velmi volně, bez ohledu na administrativní hranice chrudimského okresu.

Své návrhy na Nejkrásnější strom Chrudimska zasílejte na adresu Občanského sdružení Altus, Strojařů 1387, 537 01 Chrudim do 15. března 2015. Kromě poštovní adresy je možné použít email: altus@chrudimka.cz.

Aktualizováno ( neděle, 08 březen 2015 11:59 )  
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o vstupenky a knihy Miro ŽBIRKY

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner