Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Arakain rozproudil krev fanouškům v pardubickém Ideonu

Arakain rozproudil krev fanouškům v pardubickém Ideonu

Email Tisk

Arakain-1V pátek 22. září přivítaly Pardubice českou metalovou kapelu ARAKAIN, která v letošním roce slaví už úctyhodných 35 let existence a oslavit je turné po Čechách je skvělý nápad.

Po sedmé hodině se v místě konání začali scházet fanoušci, i proto, že od o půl osmé byla naplánována autogramiáda s možností vyfotit se s kapelou, což si skalní nadšenci kapely nechtěli nechat ujít. Ideon je nekuřácký, i proto venku postávaly hloučky v nezaměnitelných tričkách a mikinách s logem oblíbené kapely, kožených botách a s nezbytnými kovovými doplňky.

Koncert otvírala melodic - metalová pražská kapela Anacreon, jejíž zpěvačkou je nadaná Veronika Zelníčková, která ve svých 23 letech vládne nejen zvučným a příjemně zbarveným hlasem, ale je to i krásná rockerka, která má ten správný drive a dokáže posluchače pěkně dostat do varu. Díky energické produkci se brzy fanoušci Arakainu rychle přemístili z fronty na občerstvení k pódiu a s radostí se zaposlouchali do chytlavého rytmu. Mnozí už v tuhle chvíli bujaře skákali, hrozili a poslušně zpívali a opakovali po Veronice, která se svým bandem dokázala Arakainu udělat solidní warm up.

Kolem čtvrt na deset uvolnil Anacreon pódium tříčlenné českobudějovické kapele Menhir, hrající heavy a hard rock, která skvěle navázala a rozjeté fanoušky i nadále udržela ve varu. Zpěvák s příjemně nakřáplým zvučným hlasem se svými spoluhráči dokázal, že i ve třech se dá zahrát parádní zvučná hardrocková muzika a čas s nimi strávený příjemně utíkal. Obě předkapely skvěle splnily svoji roli a nikdo nemohl v nejmenším podotknout, že chtěl jen zaplácnout čas před hlavní peckou večera.

 

 

15 minut po desáté nastoupil očekávaný Arakain a rozjela se téměř hodinu a třičtvrtě trvající metalová pařba, při které byli nadšeni všichni zúčastnění. Honza Toužimský rozdával úsměvy, oceňoval reakce publika a často ho vyzýval ke společnému zpěvu, což bylo více než na místě, vzhledem k tomu, že spousta skvělých songů patří do let dřívějších. Metalové pecky jako Gladiátor, Antikrist, Ztráty a nálezy, nebo Forest Gump, která zazněla letos na double tour, kdy kapela ve dvou dnech odehrála na jednom a tom samém místě dva zcela odlišné koncerty - jeden uplugged a druhý v trash metalovém duchu. Vše šlapalo jak po drátkách a když si Honza Toužimský na dvě písničky pozval k zazpívání duetu zpěvačku z předkapely Anacreon, zařídil tak příjemné zpestření. Doba vytyčená na trvání koncertu rychle utekla a před půlnocí bylo dohráno. Po mohutném pískání a vytleskávání se Arakain vrátil přidat jeden song a skvělý páteční koncert doběhl do finiše.

 

Arakain

 

www.arakain.eu  |  www.facebook.com/events

 

Aktualizováno ( úterý, 07 listopad 2017 12:48 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Teprve manželství odhalí milencům, jak je život ve dvou složitý.

Victor de Broglie


Reklama

Banner