Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Autor bestselleru Sofiin svět přichází s románem Anna

Autor bestselleru Sofiin svět přichází s románem Anna

Email Tisk

Autor bestselleru Sofiin svět přichází s románem AnnaNakladatelství Albatros vydalo román Anna – Jaký bude rok 2082? od Josteina Gaardera.

V knize najdou čtenáři řadu opakujících se motivů z bestselleru Sofiin svět, jehož se jen v Albatrosu prodalo téměř 40 tisíc kusů. Místo filosofie a dějin umění řeší Gaarder v Anně téma mizející přírody a ekologie. Dokazuje, že toto téma lze pojmout nově a působivě. Román sklízí v zahraničí velmi pozitivní recenze a u nás vychází ve skvělém překladu Jarky Vrbové. Jostein Gaarder je velmi schopný a úspěšný vypravěč – jeho romány byly přeloženy do více než padesáti jazyků a prodány v padesáti milionech exemplářích.

Šestnáctiletá Anna se zajímá o budoucnost planety Země a prostřednictvím svých snů se stává vlastní pravnučkou jménem Nova. V budoucnosti, v roce 2082, je prostřednictvím této své druhé osobnosti svědkem zkázy způsobené lidskou lhostejností. Zároveň jako Anna, dívka ze současnosti, dostává šanci na nápravu. Může se vrátit a snažit se, aby některá zvířata nevyhynula a lidé nemuseli opylovávat stromy štětečkem. Ale může doopravdy ještě vůbec něčemu zabránit? Knihou se mistrně prolínají dva příběhy v jiných časových rovinách, jak to umí jen Jostein Gaarder, a čtenáře tak udržuje v neustálém napětí. Román nutí čtenáře k zamyšlení, jak každým svým krokem ovlivňují své okolí, a přiměje je o budoucnosti přírody přinejmenším přemýšlet.

Jostein Gaarder se v minulosti mnohokrát vyjádřil, že by chtěl napsat knihu pro mládež, díky které by se mu podařilo probudit v nich zájem o přírodu a životní prostředí. Po vydání Anny uvedl: „V knize vystupuje podobná hrdinka jako v Sofiině světě, ale neohlíží se jako ona do historie a neptá se Kdo jsem?, přemýšlí naopak o budoucnosti a její udržitelnosti. Klade si otázku Co je třeba udělat?“ Čímž rozumějme – co je třeba udělat, abychom si uchovali zeměkouli v co nejlepším stavu. Gaarder založil v roce 1997 společně se svou ženou cenu Sophie Prize, kde se každoročně vyhlašuje vítěz, který se zasloužil o ekologii a informovanost o globálním oteplování.


 

AlbatrosNAKLADATELSTVÍ ALBATROS je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku v roce 1949 specializuje na kvalitní původní i překladovou literaturu pro děti. Dnes je součástí společnosti Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů. V portfoliu nakladatelství najdete leporela, poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací i fantasy, detektivní příběhy a komiksy.

 

 

Albatros média

Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející pod značkami devíti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů - knih, interaktivních encyklopedií na CD-ROM, audionahrávek a DVD.

Nakladatelství Albatros Media a.s.

Aktualizováno ( neděle, 25 květen 2014 13:08 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner