Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Autor měsíce - Paul Gravett

Autor měsíce - Paul Gravett

Email Tisk

Paul GravettPAUL GRAVETT je mezinárodně uznávaný znalec a propagátor komiksu. Různými podobami komiksového média, které v současnosti zažívá bouřlivý rozvoj, se soustavně zabývá již od počátku osmdesátých let, kdy se v rámci projektu Fast Fiction účastnil komiskových trhy, a na svém stánku prosazoval začínající tvůrce.

 

Jeho nadšení pro komiks ve všech jeho podobách je nakažlivé a díky tomu pro něj získal bezpočet „duší", a to jak mezi čtenáři, tak mezi tvůrci. Od roku 1981 pracoval pro časopis pssst!, v letech 1983–1989 uváděl nové komiksové tvůrce na stránkách Escape Magazinu. Jako editor či redaktor připravil řadu záslužných projektů: mj. k vydání připravil vůbec první knihu, na níž spolupracovali Neil Gaiman a Dave, McKean, tři svazky komiksu Alec od Eddieho Campbella...

V letech 1992–2001 řídil nadaci zaměřenou na mapování a propagování britského komiksového umění a podílel se na vytváření komiksového archivu a knihovny.

Jako kurátor se podílel na přípravě bezpočtu výstav ve Velké Británii i v Evropě, například velké přehlídky britského komiksu „God Save The Comics!" v Angoulême či velké výstavy věnované umění Alana Moorea a jeho spolupracovníků v Belgii.

Paul Gravett

Ve spolupráci s Peterem Stanburym sestavil antologie: Manga: 60 Years Of Japanese Comics (2004), Graphic Novels: Stories To Change Your Life (2005), Great British Comics: Celebrating A Century Of Ripping Yarns & Wizard Wheezes (2006), The Leather Nun & Other Incredibly Strange Comics (2008) a byl editorem dvou reprezentativních titulů: The Mammoth Book Of Best Crime Comics (2008) a 1001 Comics You Must Read Before You Die.

1001 KOMIKSŮ, KTERÉ MUSÍTE PŘEČÍST, NEŽ ZEMŘETEJeho články o komiksovém umění a recenze se pravidelně objevují na stránkách prestižních novin a časopisů, jmenujme např. The Guardian, The Times, The Independent, The Daily Telegraph, The Times Literary Supplement, ArtReview, The Comics Journal, Comic Heroes, Comics International, Time Out, Blueprint, Neo, The Bookseller, Dazed & Confused, New Internationalist, Third Text, 9eme Art and The Jewish Quarterly.

Paul Gravett žije v Londýně.

Webové stránky: www.paulgravett.com

Aktualizováno ( neděle, 26 leden 2014 17:20 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner