Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Motorismus Autoslide poprvé v České Republice

Autoslide poprvé v České Republice

Email Tisk

AutoslideAUTOslide - závody aut na ploché dráze, každoročně otvírají motoristickou sezonu a to v lednu. Zároveň je tak trochu vánočním motoristickým dárkem pro všechny fanoušky motoristického sportu. Novinkou je, že v roce 2009 se uskuteční poprvé i v Pardubicích v ideálním plochodrážním areálu a to 10. ledna 2009.

 

 

Lednový termín je určený pro jednotlivé mistry volantu různých druhů motoristických disciplín: autokros, rally rallycross, PAO, PAV respektive i jiných motoristických disciplín, kteří by si dokázali na uvedenou akci zabezpečit potřebnou techniku.
Prostředí plochodrážního oválu je prakticky neznámou pro kteroukoliv uvedených disciplín, takže se nedá říct,že někteří jezdci z nich by byli předurčeni za favority. O to jsou samotné souboje dramatičtější a určitě je velmi zajímavé sledovat, který ze závodních stylů vyjde v souboji vítězně.Rozdělení závodníků je velmi jednoduché a to ve dvou divizí. Ta první tkz."dvojkolky" vozidla s pohonem na jednu nápravu a druhou jsou tzv."čtyřkolky" vozidla s pohonem na dvě nápravy. Závodníci absolvují jízdy na čtyři kola ve čtveřicích dle rozpisu jízd. Jednotlivé jízdy budou hodnoceny bodově za umístění: 1.místo 3 body, 2.místo 2 body, 3. místo 1 bod a 4.místo nula bodů. Závodníci budou startovat ve třech rozjezdech. Do celkového hodnocení se započítávají dva nejlepší výsledky. V případě rovnosti bodů rozhoduje lepší třetí výsledek, dále vzájemný souboj, počet prvních míst, počet druhých míst. V případě, že nerozhodnou tyto body následuje dodatková jízda. Prvních šest závodníků, kteří dosáhnou v bodovaných rozjezdech nejvyšší počet bodů , budou absolvovat finálovou jízdu, která určí pořadí na stupních vítězů. Při rovnosti bodů bude rozhodovat vyšší počet lepších umístění a dále umístění ze vzájemných soubojů. V rámci exhibice se představí i buginy - autokrosové speciály, které startují stíhacím způsobem to znamená, že startují ve dvojicích každý z protilehlé rovince.

AUTOslide se svým zaměřením je ojedinělý ve střední Evropě. Proto se každoročně scházejí na AUTOslide v přímých soubojích jezdci, vítězi vícerých republikových mistrovství, téměř ze všech automobilových disciplín: jezdci okruhový, rally, autokrosový, rallycrossový a vrchaři např.: Tom Kotek ( CZ), Roman Častoval ( CZ), Tomáš Hurt ( CZ), Marek Zeman (CZ), Josef Petrík (CZ), Martin Švábenský (CZ), Josef Móricz (HU), Zhltán Simon (HU), Karol Šedivý (SR), Roman Vlčko (SR), Ján Beckert (SR), Karol Šedivý jun.(SR), Igor Drotár (SR), Roman Blaško (SR), Jozef Zimerman ( SR), Milan Troška (SR)

Závody si našly za krátkou 5-ti letou historií širokou diváckou motoristickou základnu o čem svědčí i každoroční počet návštěvníků AUTOslide v Žarnovici, který se pohybuje kolem 15000 návštěvníků. Věříme,že i v Pardubicích si AUTOslide získá své fanoušky, kteří vytvoří výbornou diváckou kulisu a neopakovatelnou atmosféru pro jezdce. O burcování a dobrou náladu se budou starat také skvělí moderátoři.

Místo konání - Areál Zlaté Přilby Pardubice

Datum konání - 10. ledna 2009

 

Více na www.autoslide.cz

Aktualizováno ( pondělí, 04 červen 2012 12:38 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner