Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Aviatická pouť se blíží

Aviatická pouť se blíží

Email Tisk

Aviatická pouť se blíží4. a 5. června 2011, letiště Pardubice

Ve středu uplynulo rovných dvacet let od soboty 11. května 1991. V ten den se na letišti v Pardubicích a souběžně i na dostihovém závodišti v Praze-Chuchli uskutečnil první ročník Aviatické pouti. Datum konání nebyl zvolen náhodně, protože uspořádáním této akce organizátoři chtěli připomenout osmdesáté výročí přeletu Ing. Jana Kašpara z Pardubic do Prahy-Chuchle. Proto také byla za místo konání zvolena obě významná místa, na kterých Ing. Kašpar v roce 1911 pomyslně psal první stránky, v dnešních dnech tak bohaté, historie českého letectví. Součástí programu se stal i přelet průkopnické skupiny ultralehkých letadel pod vedením Petera Máry, který vzduchem přepravil poselství z Pardubic do Prahy.

Za ta léta se Aviatická pouť stala důstojnou oslavou činů Ing. Jana Kašpara a také jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí jak v Pardubicích, tak v celém Pardubickém kraji. Její význam každoročně oceňují představitelé Pardubického kraje a města Pardubic. Obzvláště loňský ročník, který se stal důstojnou velkolepou oslavou stého výročí české aviatiky, dostal dění na pardubickém letišti do povědomí příznivců letectví v řadě států světa. O tom, že Aviatická pouť má, minimálně na evropské úrovni, dobrý kredit, svědčí již teď řada akreditací od zahraničních novinářů.

"Loňský ročník byl důstojnou oslavou, ale zároveň nám nastavil laťku hodně vysoko. Proto i v letošním roce připravujeme program, který nejenže připomene sté výročí prvního dálkového letu Ing. Jana Kašpara, ale vzpomene i hrdinství našich letců v druhé světové válce a šikovnost a um našich pilotů a leteckých konstruktérů v celém období českého letectví," říká jeden z organizátorů Aviatické poutě Jaroslav Janda.

Letošní, již 21. ročník Aviatické poutě se koná 4. a 5. června na letišti v Pardubicích. Letiště bude otevřeno pro veřejnost po oba dny od 8.00 do 20.00 hodin a hlavní letový program s několika velkoprostorovými představeními proběhne od 12.00 do 17.30 hodin.

Aviatická pouť se blíží

Více na http://aviatickapout.cz.

 

Aktualizováno ( sobota, 14 květen 2011 08:07 )  

Banner

Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner