Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 24. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Bambiriáda v Pardubickém kraji slaví desáté výročí. Děti si přijdou opět na své.

Bambiriáda v Pardubickém kraji slaví desáté výročí. Děti si přijdou opět na své.

Email Tisk

BambiriádaChrudim – ve čtvrtek 26. května 2011 v 10.30 hodin zahájí náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a radní Pavel Šotola společně se zakladatelem akce v regionu Romanem Málkem jubilejní desátý ročník Bambiriády v Pardubickém kraji.

 

Dobrou náladu, spoustu her, zábavných soutěží, a především nových podnětů k aktivnímu využívání volného času nabídne dětem Bambiriáda 2011, která proběhne ve čtvrtek 26. května od 8 do 18 hodin a v pátek 27. května 2011 od 8 do 17 hodin na letním koupališti v Chrudimi

Nad akcí, kterou podporuje Pardubický kraj, přijala záštitu radní Jana Pernicová a její zakladatel v kraji Roman Málek.

10. ročník chrudimské Bambiriády se uskuteční jako oficiální akce Evropského roku dobrovolnictví. Pořadatelé z Občanského sdružení Altus a České rady dětí a mládeže (ČRDM) i proto letos vetkli do vínku této přehlídce činnosti organizací zaměřených na mimoškolní výchovu dětí a mládeže motto Máme se o co podělit. O tom, nakolik odpovídá realitě, se mohou děti – a pochopitelně i jejich rodiče – ostatně přesvědčit sami.

„V oddílech, klubech, kmenech, družinách se nescházíme pouze za účelem hraní her, i ty jsou nakonec přeci jen prostředkem. Cíl je jasný a na tom se všichni shodujeme. Scházíme se proto, abychom se vzájemně rozvíjeli v dovednostech, znalostech a schopnostech. Ti starší, co toho umí více, učí ty mladší, stejně tak jako ti mladší učí ty starší trpělivosti, ohleduplnosti, odpovědnosti. Snažíme se vytvářet zajímavé prostředí a pozitivně formovat mladé lidi,“ říká předseda ČRDM Aleš Sedláček.

Bambiriáda proběhne opět na koupališti v Chrudimi a zahájí tak letní sezónu. Program pro návštěvníky zde bude mít zhruba třicet organizací, které zde budou prezentovat svoji činnost. Těšit se tak můžete například na možnost vyzkoušení skákacích bot díky organizaci BOCKujem.cz, zahrajete si deskové hry v rámci projektu Hrajeme si s Chrudimkou či si vyzkoušíte svoji šikovnost v drátkování, korálkování a mnoho dalšího.

bambiriad_foto1 

Mezi nováčky na Bambiriádě bude například Momo Chrudim, o.p.s., které nabídne zájemcům dílnu Tvoření s ovčí vlnou. „Na Bambiriádě bude naším programem představení šermířské skupiny a středověké doby s ukázkou zbraní a zbroje. Zájemcům o bližší informace můžeme nabídnout povídání o odívání a vývoji zbrojí ve středověku, o systému správy země, výzbroji českého „vojáka“ dle dobových pramenů či ukázku šermu.“ dodává k prezentaci Skupiny historického šermu Rytíři černého vlka Ondřej Šilhánek.

 bambiriad_foto2

„Jako další zpestření chystáme pro dětské návštěvníky bohaté pódiové soutěže, pestrý pódiový program zajištěný samotnými organizacemi a třeba křest propagačních materiálů na podporu cestování mladých lidí a organizací,“ říká koordinátor akce Martin Benák z Občanského sdružení Altus.

 bambiriad_foto3

Ani letos nebudete ochuzeni o slavnou osobnost. „Tentokrát těch osobností bude dokonce pět. K desátému výročí Bambiriády nám přijede zazpívat a zatancovat skupina 5Angels,“ dodává programový koordinátor Matěj Zelinka.

 

Vstup na akci je tradičně zdarma.

 

Další informace naleznou zájemci na www.bambiriada.chrudimka.cz

 

 

Aktualizováno ( úterý, 24 květen 2011 12:03 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner