Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Basketbalový svátek v Pardubicích

Basketbalový svátek v Pardubicích

Email Tisk

Basketbalový svátek v PardubicíchLetošní ročník All-Star Game navazuje na loňskou úspěšnou premiéru, kdy se poprvé v historii utkaly v rámci All-Star Game výběry dvou národních lig. V loňské sezóně měl výhodu domácího prostředí výběr polské Tauron Basket Ligy, když se ASG uskutečnila ve Wroclavi. Letos se však před domácím publikem představí hráči Mattoni NBL. Ti si své polské protějšky pozvou do pardubické ČEZ Areny. Jedinečné utkání se uskuteční v neděli 2. března 2014.

V historicky prvním střetnutí sil obou výběrů se z těšného vítězství radovali hráči Tauron Basket Ligy, kteří výběr Mattoni NBL přetlačili 109:104. Loňské utkání potvrdilo předzápasové prognózy a očekávání, které slibovaly vypjatější zápas, než tomu bylo v předchozích letech, když se utkávaly pouze výběry v rámci obou lig. Svou měrou k tomu přispěla nejen rivalita a touha po vítězství, ale také prémie 6 000 EUR, kterou si mezi sebe rozdělil vítězný tým. Stejné lákadlo čeká také na vítěze ASG 2014.

Pardubická ČEZ Arena a místní klub Mattoni NBL BK JIP Pardubice mají s pořádáním utkání hvězd bohaté zkušenosti. Poslední tři ročníky „samostatné“ ASG Mattoni NBL se konaly právě ve východočeské metropoli.

Vítězství v utkání tedy bude obhajovat výběr TBL. Divácky atraktivní soutěž ve smečování v loňském roce ovládl Michael Deloach, který tehdy působil v týmu QANTO Tuři Svitavy. Své vítězství však neobhájí, neboť se před novou sezónou stěhoval do Itálie. Na svůj triumf by naopak mohl navázat Przemyslaw Zamojski, který před sezónou sice také změnil dres, ale pouze v rámci Tauron Basket Ligy.

Vzájemný souboj mezi Mattoni NBL a Tauron Basket Ligou v rámci All-Star Game 2014 tedy znovu slibuje zajímavou podívanou, kterou se zajisté vyplatí vidět na vlastní oči. 

Rámcový program ASG 2014

Sobota 1. března

17:00 - 18:30 Slam Dunk Contest – kvalifikace – AFI Palace

19:00 - 19:45 Trénink týmu Mattoni NBL

19:45 - 20:30 Trénink týmu TBL

 

Neděle 2. března

14:00 Začátek programu ASG 2014

14:00 - 15:00 Rozcvičování týmů

15:00 - 15:30 Koncert Ewy Farne

15:45 Začátek utkání ASG 2014

15:45 - 16:05

16:05* 3 Point Shoot-out

16:20 - 16:40

16:40* Skills contest

16:50* Vystoupení Ewy Farne

17:00* Celebrity contest

17:10 - 17:30

17:30* Slam Dunk Contest – finále

17:40 - 18:00

18:15* Ukončení ASG 2014

* Pouze orientační čas – záleží na průběhu utkání

Celý program bude vysílán v přímém přenosu na TV Com, Česká televize odvysílá záznam.

Doprovodný program

Slam Dunk Contest

Tradiční a divácky nejatraktivnější soutěž ve smečování chystá novinku. Organizátoři plánují, že kvalifikační kolo, kterého se zúčastní po třech hráčích z obou výběrů, by mělo proběhnout již v předvečer utkání All-Star Game 2014, a to přímo v prostorách obchodního centra AFIPALACE v Pardubicích. Z kvalifikace postoupí do nedělního finále, které se odehraje již v ČEZ Areně v přestávce mezi 3. a 4. čtvrtinou utkání, trojice nejlépe ohodnocených smečařů.

3 Point Shoot-out

Soutěž nejlepších trojkařů proběhne v neděli mezi 1. a 2. čtvrtinou a kvalifikace se zúčastní tři hráči z týmu MNBL a tři z týmu TBL. Dva hráči s největším skóre z kvalifikace postoupí do finále, které se bude konat hned vzápětí.

Skills Contest

Dovednostní soutěž se do programu vrací po jednoleté pauze. Disciplíny, které v sobě spojují rychlost s přesností, jsou divácky atraktivní, protože jedna chyba může zhatit naději na vítězství.

Celebrity contest

Střelecká soutěž osobností nejen ze sportovního prostředí si své místo v programu najde také v poločasové přestávce. Po loňské zkušenosti je opravdu na co se těšit.

Vystoupení Ewy Farne

V rámci nedělního programu se v pardubické ČEZ Areně představí popová hvězda Ewa Farna, která sbírá úspěchy nejen v České republice, ale také v Polsku. Její půlhodinový koncert bude předcházet úvodnímu rozskoku All-Star Game 2014. Na přídavek se diváci budou moci těšit v rámci poločasové přestávky.

Trenérský seminář

Hlavnímu nedělnímu programu bude v dopoledních hodinách předcházet trenérský seminář. V jednání jsou i zahraniční lektoři. Jména a podmínky registrace budou upřesněny v dostatečném předstihu.

Hlasování a web ASG

Fanoušci svým hlasováním na oficiálním webu All-Star Game na adrese www.asg-basketball.eu rozhodují o základních pětkách obou týmů. Hlasování startuje ve čtvrtek 7. listopadu a probíhá na základě e-mailové registrace. Na uvedenou mailovou adresu totiž přijde konfirmační e-mail a teprve po jeho potvrzení se udělené hlasy započítají. Z každého e-mailu lze hlasovat pouze jednou. Průběžný stav budou moci fanoušci sledovat přímo na hlavní stránce portálu ASG. Hlasy bude možné pro hráče posílat až do neděle 16. února.

Sestavy týmů

Zahajovací pětice obou týmů vzejdou z hlasování fanoušků. Zbylých sedm hráčů doplní trenéři družstva, kterými se stanou trenéři aktuálně prvních týmů v české i polské nejvyšší soutěži. Při doplnění kádru musí být zachováno pravidlo, že sestava musí obsahovat šest „domácích“ (českých, resp. polských) hráčů a šest zahraničních basketbalistů. Účastníky doprovodných soutěží určí sportovní ředitelé obou lig.

 

Ticketing

Prodej vstupenek do pardubické ČEZ Areny probíhá na adrese www.sport-ticket.cz, ale přesměrování na tuto adresu najdou fanoušci samozřejmě z oficiálního webu All-Star Game.

Prodej vstupenek bude spuštěn nejpozději do týdne od úvodní tiskové konference.

1. kategorie - Dospělí 200 Kč
2. kategorie - Dospělí 150 Kč
3. kategorie - Dospělí 100 Kč

Děti, senioři, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P 50 Kč

Vozíčkáři: Zdarma po předchozí registraci

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 14 listopad 2013 08:35 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner