Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 21. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Blíží se již 19. ročník festivalu Yanderov

Blíží se již 19. ročník festivalu Yanderov

Email Tisk

Blíží se již 19. ročník festivalu YanderovJiž po devatenácté se bude konat letní festival Yanderov a to ve dnech 26. až 29. června 2014 kdy na fotbalovém hřišti mezi Chrudimí a Slatiňany vyroste festivalové městečko. Každý den program začíná od 17 hodin a vstup je samozřejmě zdarma.

 

 

 

 

Tentokrát na konci školního roku začne letní festival Yanderov. Ve dnech 26. až 29. června napůl cesty mezi Chrudimí a Slatiňany vyroste na fotbalovém hřišti festivalové městečko. Během čtyř dnů se na pódiu představí především začínající hudební skupiny z celé ČR. Návštěvníci se tak mohou těšit na přehlídku hudebních žánrů v přírodním prostředí, které podtrhuje atmosféru festivalu. Jako tradičně je vstupné na festival zdarma. Akci finančně podpořilo Město Chrudim a Pardubický kraj.


Každý den program začíná od 17:00 hodin a bude končit o půl noci. Tradičně se na pódiu představí tři až pět začínajících hudebních skupin a jedna známější. Na koho se mohu vyznavači alternativního žánru těšit? „Například v sobotu vystoupí Moimir Papalescu & Electric soul, což je sólový projekt, jedné z nejvýznamnějších postav tuzemské scény elektronické hudby," říká Jan Axman, pořadatel festivalu. Najdeme v programu i nějaké chrudimské kapely? „Pochopitelně. Mohu jmenovat skupiny Pavilon 9, Intergalactic Banana Of The Fallen Monkey Nation nebo All Regrets," dodává.


Festival Yanderov by nebyl tím festivalem nebýt práci dobrovolníků. Díky nim v přírodním areálu vyroste festivalové městečko, návštěvníky obsluhují u občerstvení, starají se o pořádek v areálu a na konec vše zbourají a uklidí. „I když máme členskou základnu dobrovolníků, kteří již několik let pomáhají s realizací festivalu, budeme rádi, pokud se k nám přidají další," říká Leona Hovorková, tisková mluvčí festivalu. „Stačí se za námi stavit, ideálně přímo v areálu a domluvíme se. Začínáme den před akcí v odpoledních hodinách, kdy stavíme stany, zapojujeme elektriku, vodu a spousta další práce. Každé ruky je zapotřebí," dodává.


Pořadatelé akce dávají také příležitost neziskovým organizacím nebo zájmovým spolkům prezentovat svoji činnost na festivalu a oslovit tak širokou veřejnost. "Tento rok si například MŠ a ZŠ Na rovině Chrudim připravili Montessori aktivity pro děti," říká Leona Hovorková.

 

yanderov2014-2

Další informace na www.facebook.com/YANDEROV.

Aktualizováno ( čtvrtek, 19 červen 2014 11:29 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky a knihy Miro ŽBIRKY

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Bezpráví se často dopouští ten, kdo nic nedělá, a ne ten, který něco tvoří.

MARCUS AURELIUS


Reklama

Banner
Banner