Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 19. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Bobřík Vašík učil děti mateřských škol čistit zoubky

Bobřík Vašík učil děti mateřských škol čistit zoubky

Email Tisk

ZoubkyV měsíci listopad se zúčastnilo již přes 700 dětí z mateřských škol v Hlinsku, Chrasti, Chrudimi a Pardubicích, preventivního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Pardubického kraje "Zdravé zoubky s úsměvem". Tento projekt navázal na úspěšnou I. etapu z června letošního roku.


Projekt "Zdravé zoubky s úsměvem" se týká prevence ústní hygieny u dětí v mateřských školách. "Právě v raném dětství si vytváříme celoživotní hygienické návyky. Když si pětileté dítě osvojí pod vedením rodičů nebo za pomoci mateřské školy správnou a pravidelnou ústní hygienu, má dobrou naději, že až pozbude mléčné zoubky, ty takzvané trvalé nebude v padesáti letech měnit za náhradní řešení," doplnila Zdeňka Kamenická, specialistka marketingu a komunikace z pardubické krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny.


Do konce listopadu se s projektem "Zdravé zoubky s úsměvem" seznámí ještě 450 dětí z mateřských škol v Chrudimi, Pardubicích a Holicích. V úvodu každého setkání děti vyslechnou pohádku o bobříku Vašíkovi, poté následuje ukázka správného čištění zoubků včetně praktického nácviku a nakonec zábavnou formou třídí potraviny. Všechny aktivity jsou připraveny pro předškolní děti a předem počítají s jejich hravostí a neposedností.


"Akce názorně a přiměřeně věku dětí směřuje k péči o zuby a k prevenci pravidelného a správného způsobu čištění zubů. Dětskou pozornost zaujala hravou formou, vhodné bylo využití pohádky o bobříku Vašíkovi. Děti si prakticky vyzkoušely čištění zoubků, sdělovaly svoje postřehy a zážitky. Zapojily se do třídění potravin, které zubům prospívají nebo škodí. Akce děti velmi zaujala a svůj účel splnila," sdělila Dana Rigová z mateřské školy Dr. J. Malíka, Chrudim.

 

Aktualizováno ( úterý, 24 listopad 2009 10:43 )  
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o hru ESCAPE ROOM

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner