Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 25. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Bobřík Vašík učil děti mateřských škol čistit zoubky

Bobřík Vašík učil děti mateřských škol čistit zoubky

Email Tisk

ZoubkyV měsíci listopad se zúčastnilo již přes 700 dětí z mateřských škol v Hlinsku, Chrasti, Chrudimi a Pardubicích, preventivního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Pardubického kraje "Zdravé zoubky s úsměvem". Tento projekt navázal na úspěšnou I. etapu z června letošního roku.


Projekt "Zdravé zoubky s úsměvem" se týká prevence ústní hygieny u dětí v mateřských školách. "Právě v raném dětství si vytváříme celoživotní hygienické návyky. Když si pětileté dítě osvojí pod vedením rodičů nebo za pomoci mateřské školy správnou a pravidelnou ústní hygienu, má dobrou naději, že až pozbude mléčné zoubky, ty takzvané trvalé nebude v padesáti letech měnit za náhradní řešení," doplnila Zdeňka Kamenická, specialistka marketingu a komunikace z pardubické krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny.


Do konce listopadu se s projektem "Zdravé zoubky s úsměvem" seznámí ještě 450 dětí z mateřských škol v Chrudimi, Pardubicích a Holicích. V úvodu každého setkání děti vyslechnou pohádku o bobříku Vašíkovi, poté následuje ukázka správného čištění zoubků včetně praktického nácviku a nakonec zábavnou formou třídí potraviny. Všechny aktivity jsou připraveny pro předškolní děti a předem počítají s jejich hravostí a neposedností.


"Akce názorně a přiměřeně věku dětí směřuje k péči o zuby a k prevenci pravidelného a správného způsobu čištění zubů. Dětskou pozornost zaujala hravou formou, vhodné bylo využití pohádky o bobříku Vašíkovi. Děti si prakticky vyzkoušely čištění zoubků, sdělovaly svoje postřehy a zážitky. Zapojily se do třídění potravin, které zubům prospívají nebo škodí. Akce děti velmi zaujala a svůj účel splnila," sdělila Dana Rigová z mateřské školy Dr. J. Malíka, Chrudim.

 

Aktualizováno ( úterý, 24 listopad 2009 10:43 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

 SOUTĚŽ o rodinnou hru TRPASLÍCI

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner