Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Březnová PEVNOST je v tom, co dělá, dobrá

Březnová PEVNOST je v tom, co dělá, dobrá

Email Tisk

PEVNOST

No nekecáme, přinášíme ten nejlepší servis o všem fantastickém široko daleko. A schválně, hlášku které postavy jsme si upravili pro náš titulek? Jasně, Wolverina aka Logana. Toho času Starého Logana, jak by se mohl populární mutant jmenovat ve svém nejnovějším filmovém dobrodružství, které se víc než jen inspiruje jedním legendárním komiksem. Víc v našem tématu.

Pokud si ale chcete od komiksových postav odpočinout, tak prosím; ve velkém se vrací King Kong a o krok dál vede boj za emancipaci zvířat ten, co si nabrnkl Krásku… Tentokrát v hrané verzi slavné disneyovky s Emmou „Hermionou“ Watsonovou. A jako bonus jsme si připravili pár perliček k nedávné přehlídce filmů Hajaa Mijazakiho (včetně pozvánky na pražský koncert jeho dvorního skladatele Joea Hisaišiho) a pozvánku na letošní Festival otrlého diváka (protože my jsme otrlci!).

V literární sekci pro vás máme hned několik zajímavých sérií – jedna vypráví o drsných láskách mezi měňavci a telepaty, jiná o světě inspirovaném ruským folklorem. Ale ta největší pecka spočívá v rozhovoru s hvězdou military sci-fi Robertem Fabianem. Vyzpovídali jsme ho fest a dostali odpovědi na všechno od inspirace Vetřelcem přes zamyšlení nad bratrstvím ve zbrani (včetně funkce drsných vulgarit) až po jeho nejnovější plány. A kolega Verbal se ve svém posledním necenzurovaném výpotku podíval na zoubek (doufáme) Michaela Connellyho. No a pak jsme si připravili taky haldu knižních, komiksových a filmových recenzí i novinek, stejně jako nové číslo našeho stripu a skvělého Matracmana.

Pokud si myslíte, že si v tu chvíli můžete vydechnout, tak sorry jako, ale je toho víc. Třeba povídání o výpravě sira Franklina, která asi umrzla někde severně od Kanady a asi propadla kanibalismu… prostě nejmrazivější objevitelský příběh devatenáctého století přímo od Míly Lince. Abyste se zahřáli, nabízíme i vúdú rituály a jejich temná božstva. Je toho vážně dost. Tohle číslo je prostě v tom, co dělá, fakt dobrý, že jo, Logane?

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( pondělí, 20 únor 2017 19:50 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner