Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Britské Slade v Bobycentru podpoří i Progres 2

Britské Slade v Bobycentru podpoří i Progres 2

Email Tisk

Britské Slade v Bobycentru podpoří i Progres 2Vůdčí kapela britského glamrocku Slade vystoupí 28. listopadu 2014 v brněnském Bobycentru.

Slade byli pověstní svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem. V popularitě překonali všechny své glam rockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho.

 

Tvorba skupiny Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože jejich pokusy prorazit na americký hudební trh nebyly úspěšné, existuje mnoho amerických kapel, které přiznávají, že byly tvorbou skupiny ovlivněny.

Cover verze jejich Cum on Feel the Noize v podání metalové skupiny Quiet Riot se umístila na 5. místě americké hitparády v roce 1983. Také basista skupiny KISS Gene Simmons potvrzuje, že pódiová show byla ovlivněna skupinou Slade.

Formace, mezi jejíž nejúspěšnější písně patří skladby Far Far Away, My Oh My, Run Run Away, My Friend Stan, Skweeze Me Pleeze Me či Merry Xmas Everybody, v Brně nebude vystupovat sama. Jako speciální host se představí legenda art rocku z Brna – Progres 2!

Skupina Progres 2 hraje od roku 1968 dodnes s přestávkami v letech 1971-1977 a 1990-1992. Skupinu založili Zdeněk Kluka, Pavel Váně, Jan Sochor a Emanuel Sideridis jako Progress Organization. Po vydání alba Barnodaj v roce 1971 již ale skupina nevystupovala a její členové se setkávali pouze ve studiu. V letech 1976–1977 vznikalo album Mauglí (s texty Pavla Kopty) vydané v roce 1978 pod hlavičkou Barnodaj (E. Sideridise nahradil Pavel Pelc). Od roku 1977 hraje již jako Progres 2 s výjimkou let 1987-1990, kdy používala název Progres-Pokrok.

Progres 2 až do roku 1980 vystupoval s rockovou operou Dialog s vesmírem (s texty Oskara Mana v režii Petra Scherhaufera), poté (po změnách v obsazení) až do roku 1983 s programem Třetí kniha džunglí. Po další změně sestavy vznikl program Mozek a po další Progres 2. V roce 1988 vyšlo nekoncepční album Změna a skupina absolvovala koncertní turné k 20. výročí se všemi bývalými členy. Následoval koncertní projekt Otrava krve pod hlavičkou Progres/Pokrok sestavený z budovatelských písní počátku 50. let. Po roce 1990 se do skupiny vrátil Pavel Váně a Progres 2 odehrál několik koncertních vystoupení.

Vše o kapele najdete zde www.progres2.org.


Začátek programu je plánován již na 18,30 hodin. Kromě koncertů Progres 2 a Slade zde totiž vystoupí také předkapela, která vzejde ze soutěže vyhlášené na stránkách pořádající agentury Brnokoncert  - www.brnokoncert.cz. Zájemci mohou zaslat demo CD své kapely na adresu Brnokoncert, Minská 15, 616 00 Brno s označením Předkapela Slade. Z těchto CD porota vybere kapelu, která pak bude mít možnost odehrát 40 minutový koncert. Uzávěrka pro zasílání CD je 30. 10. 2014.

Britské Slade v Bobycentru podpoří i Progres 2

Aktualizováno ( neděle, 10 srpen 2014 16:23 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Krásná žena patří všem, ošklivá jen tobě.

INDICKÉ PŘÍSLOVÍ


Reklama

Banner
Banner
Banner