Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Britští Keane představí nové album Strangeland

Britští Keane představí nové album Strangeland

Email Tisk

KeaneRocková kapela Keane, vystoupí 2. listopadu 2012 ve Velkém sále Lucerny v Praze.

V roce 1995 založil Tim Rice-Oxley s jeho kámošem Dominicem Scottem v malém městě Battle nedaleko Hastingsu kapelu s názvem The Lotus Eaters. Pak požádali Richarda Hughese, aby hrál na bicí. V roce 1997 se k nim přidal Tom Chaplin a skupina změnila název na Keane (podle kamarádky Tomovy mámy, Cherry Keane, kterou znali z dětství). Dominic však v roce 2001 Keane opustil a Keane se rozhodli nikoho nehledat a zkusit to bez kytaristy. A to se určitě vyplatilo. Po několika letech experimentování a vybrušování svého zvuku se Keane rozhodli, že by mohli začít koncertně vystupovat a záhy vydali svůj první singl. Tím byla píseň Everybody's changing. Poté se stále ještě neznámí Keane vydali na své první klubové turné, a protože byli trochu jiní než ostatní kapely, dostali nálepku „nejlepší kytarová kapela Velké Británie bez kytar".

KeaneV roce 2003 začali dostávat nabídky od velkých vydavatelství a nakonec podepsali smlouvu se společností Island. Nahráli album „Hopes and Fears" s hity jako je Everybody's changing, Somewhere only we know, This is the last time či Bend and break. Jakmile jejich album "Hopes and Fears" vyšlo ve Velké Británii tak se okamžitě stalo platinovým. To se často neznámým debutům nestává (ani ve Velké Británii). Ani českým fanouškům nejsou neznámí, neboť i u nás získalo album Zlatou desku. Stejný úspěch sklidilo i album „Under the Iron Sea".

V Praze představí kapela svou novou a čtvrtou studiovou desku, která vyšla letos v květnu pod hlavičkou Universal Music, jmenuje se "Strangeland" a najdeme na ní dvanáct písní. Všechny vznikly ve Velké Británii, a to ve studiu pianisty formace Tima Rice-Oxleyho.

Keane se od poslední nahrávky trošku rozrostli, za čtvrtého oficiálního člena byl přijat basák Jesse Quin, který kapelu v posledních létech doprovázel na turné. Jak se všichni členové kapely shodují, je album "Strangeland" nejosobnější a nejupřímnější deska, kterou kdy natočili, a už se nemohou dočkat, až nové písně představí svým fanouškům naživo.

Keane


Kdy: 2. listopadu 2012 od 20 hodin
Kde: Velký sál Lucerny Praha
Ceny vstupenek: od 920 Kč k stání do 1390 Kč k sezení
 


Více na http://www.charmmusic.cz/ a na http://www.keanemusic.com/.

Aktualizováno ( sobota, 27 říjen 2012 16:32 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner
Banner
Banner