Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Divadlo Bubenická show STOMP opět u nás

Bubenická show STOMP opět u nás

Email Tisk

Bubenická show STOMP opět u násSTOMP - Šest jejich představení ve dnech 20. - 25. listopadu 2012 bude opět hostit Kongresové centrum Praha. "Vstupenky v rozpětí od 990 – 1450 korun jsou k dostání od pondělí 4. června v distribuční síti Eventim a v prodejnách Bontonland" oznámil za pořádající agenturu NuCoast Productions Patrik Svitek.

 

Úchvatná taneční show ve strhujícím rytmu, který členové souboru vytvářejí za pomoci těch nej(ne)představitelnějších věcí, které nás obklopují v každodenním životě – popelnic, košťat, kuchyňských dřezů, zapalovačů, krabiček od sirek, plechovek, žídlí.... Tak lze jen stručně charakterizovat jedinečnou podívanou, kterou nabízí každé vystoupení tohoto dvanáctičlenného souboru. Show, která stírá jazykové bariéry i kulturní odlišnosti a jednadvacet let slaví obrovský úspěch po celém světě.

STOMPZa zrodem Stomp stojí bubeník a reklamní režisér Luke Cresswell a všestranný Steve McNicholas, herec, muzikant a televizní režisér, který je mj. podepsán pod režií Mr. Beana. Luke a Steve zahájili spolupráci v roce 1981, kdy oba působili ve streetovém bandu Pookiesnackenburger. Jejich společné divadelní a posléze televizní počiny už od 80. let vytvářeli předobraz dnešních Stomp. První zřejmým důkazem toho byla jejich reklama na Heineken s všeříkajícím názvem Popelnice. Do podoby, ve které je známe dnes, se ale Stomp zformovali ve Velké Británii "až" v roce 1991 a ještě v témže roce odehráli první vystoupení v londýnském Divadle Bloomsbury, za které obdrželi první cenu v kategorii okrajových žánrů. Následovalo úspěšné celosvětové turné Barcelona, Montreal, Belfast, Dublin, Boston...Všude sklízeli neuveřitelné ovace a svůj raketový start korunovali vyprodanou sezónou v Divadle Sadler's Wells (1994) následovanou oceněním za Nejlepší zábavnou a choreografickou show. Z divadelních pódií se vliv Stomp záhy přesunul i na filmové festivaly a do reklamního světa – na jejich mistrovském umění postavila svůj reklamní spot např. Coca-Cola nebo společnost Apple, za krátký film Smetáky dokonce získali i nominaci na Oscara.

Pouhých dvanáct lidí (z různých koutů světa) dokáže na pódiu vytvořit neskutečnou směsici rytmů, divadla, hudby a tance, která vás strhne v první vteřině a nenechá vydechnout do závěrečné chvíle. Pokud vám zatím jejich vystoupení unikala, je nejvyšší čas, nechat se uvést do živelného pouličního světa Stomp.

Listopadová vystoupení Stomp v Kongresovém centru Praha pořádá Nu Coast & System Provider ve spolupráci se STOMP Productions a Glynis Henderson Productions.

 


Kdy: 20. - 25. listopadu 2012 
Kde: Kongresové centrum Praha
 


Více na:

www.eventim.cz/stomp
www.stomponline.com/show.php

 Aktualizováno ( úterý, 20 listopad 2012 12:53 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner