Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Carmina Burana a pocta Verdimu

Carmina Burana a pocta Verdimu

Email Tisk

Carmina Burana a pocta Verdimu5. ledna 2013 se v Kongresovém centru Praha odehrají dva jedinečné novoroční koncerty. Ty spojí monumentální kantátu Carla Orffa Carmina Burana a unikátní pásmo skladeb Giuseppe Verdiho k uctění jeho 200. výročí narození.

"Bude se jednat skutečně o unikátní koncerty, které nabídnou klasickou hudbu ve světové špičkové kvalitě," říká jednatelka pořádající společnosti ArtTriton Pavla Filipová.

V první části koncertu zazní Verdiho nejznámější a nejpopulárnější árie, duety a sborové scény v podání špičkových sólistů Nikolaje Visnjakova a Jarmily Mrkusové a 100členného sboru. Těšit se můžete na úryvky slavných oper jako Aida, Nabucco, La Traviata, Trubadúr nebo Rigoletto.


V druhé části pak na diváky čeká světová koncertní verze kantáty Carmina BuranaCarla Orffa Carmina Burana. Kromě geniálně napsané hudby, která uchvacuje znalce klasické hudby i laiky, se můžete těšit na velkolepou výpravu, která je umocněna unikátní laserovou show a pyrotechnickými efekty. Carmina Burana v této podobě slaví divácké úspěchy po celé Evropě a nyní míří poprvé také do ČR, pod hlavičkou populární letní operní produkce Klasika pod hvězdami.


"Kromě letního open-air uvedení klasických oper jsme chtěli českým milovníkům kvalitní klasické operní hudby nabídnout jedinečný zážitek také v zimě. Tak vznikl tento projekt, který spojí Verdiho nejkrásnější skladby a monumentální Orffovu kantátu," vysvětluje pořadatelka Pavla Filipová.


Na pódiu velkého sálu Kongresového centra Praha se představí více než 160 účinkujících - velký 60ti členný orchestr, špičkoví sólisté a mohutné sbory. Celý koncert povede špičkový český dirigent Norbert Baxa.


Carmina BuranaZačněme Nový rok 2013 jedinečným kulturním zážitkem, který jsme v Čechách ještě neměli možnost vidět. Spojuje se v něm úchvatná hudba, výpravná show a neuvěřitelné pěvecké výkony. Carmina Burana + Verdi Gala je tedy tím nejlepším možným vstupem do nového roku.

Předprodej vstupenek probíhá exkluzivně v celé síti TICKET ART – přes 420 prodejních míst po celé ČR, včetně všech poboček CK Čedok. Vstupenky zakoupíte také on-line na www.ticket-art.cz. Ceny vstupenek začínají na 590 Kč.

Termíny koncertů


5. ledna 2013 od 14:00 hod. – Praha, Kongresové centrum

5. ledna 2013 od 19:00 hod. – Praha, Kongresové centrum

Více informací a přímý odkaz na předprodej - http://vstupenky.ticket-art.cz.

Carmina Burana a pocta Verdimu

Aktualizováno ( pondělí, 26 listopad 2012 16:42 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Krásná žena patří všem, ošklivá jen tobě.

INDICKÉ PŘÍSLOVÍ


Reklama

Banner