Čechomor Kooperativa tour 2011

čtvrtek, 21 duben 2011 06:37 Markéta Zajíčková (Zajuša)
Tisk

Čechomor Kooperativa tour 2011Ve středu 27. dubna 2011 od 19:00 se v KD Střelnice v Hradci Králové uskuteční koncert skupiny Čechomor v rámci jejich turné "Čechomor Kooperativa tour 2011".


Čechomor, jedna z nejoblíbenějších hudebních kapel, vznikla na jaře roku 1988. Tehdy se v pražském "Parku kultury a oddechu Julia Fučíka", dnešním Výstavišti, každý víkend konalo tzv. "Staré tržiště". K předvádění starých českých řemesel zde hrála nejrůznější seskupení a jedním z prvních byl i Čechomor.

První název kapely, která na tomto tržišti vystupovala pravidelně každou sobotu a neděli a kterou spolu založili Franta Černý a Jiří Břenek (zvaný Čenda), byl I. Českomoravská Radek Pobořil, foto: Jaromír Zajíček www.FotoZajda.cznezávislá hudební společnost. V první sestavě hráli: Jiří Břenek - housle a zpěv, František Černý - kytara zpěv, harmonikář Jiří Michálek a houslista Antonín Svoboda.

Dnes tvoří jádro kapely František Černý, textař, skladatel, kytarista, zpěvák, Karel Holas, hráč na pětistrunné housle, Radek Pobořil, hráč na trubku a harmoniku, Michal Pavlík, hráč na violoncello a klávesové nástroje. Skupinu na bicí doprovází Martin Vajgl, uznávaný tvůrce učebnic na tento typ nástrojů. A posledním v řadě členů Čechomoru je kontrabasista Taras Voloshchuk

Během své dvacetileté tvůrčí činnosti, oplývající stylizovaným zpracováním hudby z lidových zpěvníků, Čechomor natočil mnoho nosičů. Jejich výčet přesahuje prostorové možnosti tohoto článku. Nejvýznamnějšího ohlasu se dočkaly Čechomor, a zajisté také Proměny.

 


Datum: středa 27. dubna 2011
Začátek akce: v 19 hodin
Místo konání: velký sál KD Střelnice, Hradec Králové
Vstupenky: v předprodeji od 340,- Kč
Druh vstupenky: vstupenky pouze k sezení – nečíslovaná místa
Pořadatel: FAR-agentura
 

 


Více na http://www.far-agentura.cz/ a http://www.cechomor.cz/.

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 21 duben 2011 06:42 )  
SEO by Artio