Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Čekají nás nové doby cestování?

Čekají nás nové doby cestování?

Email Tisk
Obrazovka v sedaččceBrněnský Autosalon, který trvá do 10. června 2010 přinesl kromě různých novinek i revoluci v cestování autobusy. V brzké budoucnosti by se mohly objevovat autobusy, které budou mít v sedačkách zabudované obrazovky. Stejně jako v letadle. Ovšem s tím rozdílem, že jsou na sobě nezávislé a tím pádem může každý cestující se dívat na něco jiného. A nebo třeba sledovat mapu či hrát hry.

S novinkou přišla společnost MOLPIR spol. s r.o., specialista na multimediální produkty pro dopravní prostředky, dnes jako oficiální zástupce Taiwanské společnosti FUNTORO (součást koncernu MSI) pro region střední a východní Evropy oficiálně představuje novinku - individuální multimediální systém (MOD) pro zájezdové a luxusní autobusy. MOD systém FUNTORO je poprvé v Evropě představen v plné digitální verzi s novým softwarovým vybavením a s rozšířenou nabídkou funkcí pro cestující. Tato novinka je současně přihlášena do soutěže o technicky nejzajímavější exponát veletrhu – Autotec Prix 2010.

MOD systém FUNTORO nainstalovaný v luxusním autobusu pro 48 cestujících Scania Irizar PB nabízí všem na palubě individuální výběr filmů, hudby, fotografií  ze široké nabídky, a to úplně nezávisle od ostatních pasažérů. V nabídce může mít i stovky filmů, tisíce hudebních titulů a prakticky neomezené množství fotografií. TV programy je možné sledovat nejen z DVB-T tuneru, ale díky speciální satelitní anténě i po dobu jízdy, a to až do rychlosti 300 km/h. Navíc, použití satelitní antény umožňuje příjem oblíbených TV programů i na cestách v zahraničí. Cestujíci má navíc možnost sledovat cestu před sebou z pohledu čelní kamery, sledovat okamžitou polohu vozidla na mapě (navigace), jako i trasu vozidla se vzdáleností a názvem následující zastávky a vzdáleností do cíle trasy. Ovládání MOD systému je intuitivní a jednoduché přímo dotykem prstu na obrazovce. Každý monitor je nastavitelný do úhlu odpovídajícího nejlepšímu pohledu na širokouhlý 7“ LCD displej s rozlišením 800*480 bodů. Průvodní zvuk se přehrává do sluchátek připojených přímo do čelního panelu monitoru. K monitoru je možné připojit i herní konzolu a využít tak rozšíření možností zábavy po dobu jízdy.
 
Digitální obrazový obsah MOD systému umožňuje využívat různé služby, a je na provozovateli autobusu, jak je zpřístupní. Například cestujíci může vybrané filmy sledovat až potom, co vyplní krátký dotazník. Ten se může týkat výzkumu různých oblastí spotřebitelského chování se anebo průzkumu spokojenosti cestujících.  Zda a jak se bude zpoplatňovat sledování filmů, závisí od provozovatele autobusu. Buď zpřístupní filmy zadarmo a náklady si započte do ceny lístku, anebo se filmy zaplatí z prodeje reklamy zařazené do filmů, případně si zpřístupnění filmů zaplatí přímo cestujíci. Všechny možnosti jsou dostupné nastavením SW vybavení systému.
Významnou funkcí systému z hlediska bezpečnosti je možnost přerušení přehrávání multimediálního obsahu v případě potřeby řidiče anebo průvodce oznámit cestujícím důležitou informaci, a  možnost zařadit instruktážní video ihned po zapnutí systému.
Rozdílnými službami s přidanou hodnotou se zvyšuje atraktivita nabídky jednotlivých autodopravců. Je otázkou blízké budoucnosti, kdy se podobné systémy stanou běžnou výbavou zájezdových a luxusních autobusů. Vy, naši dnešní hosté, máte možnost dotknout se budoucnosti již dne.
Společnost MOLPIR, spol. s r.o., se již od svého založení v roce 1993 zabývá vývojem, výrobou a dodávkami komponentů a autodoplňků pro různé typy dopravních prostředků od osobních vozidel  přes nákladní vozidla a autobusy až po vlaky, a to pro OE i aftermarket segment. V portfoliu společnosti MOLPIR jsou autoklimatizace, kompresory a náhradní díly DELPHI, DIRNA, HISPACOLD, BOCK,  nezávislé a elektrické topení EBERSPACHER a DEFA, zabezpečovací systémy DEFA a COBRA jako i vlastní produkty GSM ovládání CommandCall a mnoho dalších typů zařízení. Samostatnou kapitolu v portfoliu společnosti MOLPIR tvoří multimediální produkty a navigační systémy takových značek jako je FUNTORO, Audiovox, VDO Dayton anebo HandsFree soupravy Parrot.

Aktualizováno ( pondělí, 07 červen 2010 06:11 )  

Banner

Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner