Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Celostátní týden saunování začne na Kolštejně mezinárodní soutěží v saunových ceremoniálech Sauna He

Celostátní týden saunování začne na Kolštejně mezinárodní soutěží v saunových ceremoniálech Sauna He

Email Tisk

Saunový ceremoniálBranná (Olomoucký kraj) – od pátku 28. listopadu do neděle 1. prosince 2013 proběhne první akce v rámci týdne saunování v ČR v Relax centru Kolštejn. Na mezinárodní akci pro veřejnost se sjede sedmnáct saunérů z osmi evropských zemí.

„Letos pořádáme celostátně již čtvrtý ročník dnů saunování. První akcí o nadcházejícím víkendu je mezinárodní Herbal cup na Kolštejně, a vše vyvrcholí Saunovou nocí ve čtvrtek 7. prosince v řadě saunových resortů. Cílem akce je propagovat správné a zdravé pravidelné saunování,“ řekl organizátor Týdne saunování Pavel Hofrichter z České asociace wellness.

Na Kolštejně budou připraveny různé saunové ceremoniály, které provoní saunovou prohřívárnu a v soutěži saunérů bude mít veřejnost šanci vybrat ten nejlepší.

„Samotný ceremoniál je vlastně show, nebo chcete-li saunové divadlo. Saunér přichází do sauny, vyvětrá ji čerstvým vzduchem, poleje lávové kameny podmanivými esencemi a vůněmi. Začne hrát hudba, která doprovází desetiminutový příběh. Vše dokresluje speciální osvětlení a práce s ručníky, prapory a vějíři. Je to neskutečný zážitek ze saunování,“ vysvětluje ředitel hotelu Tomáš Drápal.

Relax centrum Kolštejn najdete na náměstíčku v Brané. Akce začíná v pátek večer saunovou nocí, která skončí až o půlnoci. V sobotu se brány otevřou v 9.30 hodin a den se uzavře v 19 hodin. Návštěvníci mohou shlédnout 34 saunových ceremoniálů. Nedělní finále bude probíhat od 9.30 hodin a slavnostní předání cen vítězům proběhne ve 14.00 hodin. Informace o akci naleznou zájemci na stránkách www.vitalni-svet.cz.

Akce je pořádána se záštitou odborných asociací ABAS, APR, ČAW, AHR a CzechTourism. 

Aktualizováno ( čtvrtek, 28 listopad 2013 07:09 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner