Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Červencová PEVNOST vyráží na cesty

Červencová PEVNOST vyráží na cesty

Email Tisk

PEVNOST

Je tady léto. A i když už zdaleka ne všichni žijeme prázdninami, pořád je to doba dovolené a divokých jízd. No a pro ty je časopis plný fantastiky a fantazie přece ten nejlepší čtenářský dárek!

Takže trochu překvapivě začneme… pozvánkou na Festival fantazie v Chotěboři. Protože tam jsme všichni jedné krve. Bude se přednášet, bavit, hrát, číst a koukat na filmy. Což nám připomíná dvě… ne, tři… ne, tak prostě pár věcí. Jednak, že Wonder Woman je pecka. Nový Spider-Man slibuje být peckou také – a navíc pořádně nostalgickou. To nejnovější sezona Hry o trůny, které jsme se podívali i na spoilerovitý zoubek (jehličku?), bude zase notně mrazivá… a taky žhavá. Přečtěte si náš článek a pochopíte. Určitě pak plynule navážete další návštěvou Planety opic, na které nyní zuří válka… To u nového projektu Luca Bessona pak jen žasněte jako my nad trailery Valeriana a města tisíce planet.

A taky mrkněte na novinky a recenze, než se přesunete na literaturu. Tam na vás číhá historická detektivka ze světa romantické Cizinky i pár pořádných pecek tradičnější sci-fi – třeba čínský strhující mix Dne nezávislosti a Duny, tedy dnes již legendární Problém tří těles. Nebo nová hvězda západní sci-fi v knize Spící obři. Že raději horory? V Argu chystají lahůdku Hex. A v Jotě přichystali skvělou autobiografii Terryho Gilliama, kterého všichni nekriticky milujeme a který mimochodem konečně dokončil svůj srdeční projekt! Plus vás seznámíme s Jaroslavem Kalfařem, Čechem, který právě dobyl Ameriku!

Šup na komiksy! Máme za sebou Crwecon! A před sebou legendární erotický Klik! Plus hafo recenzí a Matracmana a náš pevnostní strip. To musíte mít! I kdybyste si pak šli hrát… třeba nějaké deskovky? Videohry? Morrowind? Všechno máme! A navrch ještě skvělé povídání o Dunkerku nebo aztéckých božstvech. A fotoreporty z křtu Lary Croft, premiéry filmu Vetřelec: Covenant a Zombie Walku… to už si pak člověk jen projede s Medojedem novinky z YouTube a definitivně se s naší Pevností hodí do letní pohody!

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( pondělí, 26 červen 2017 06:27 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner