Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Červnová PEVNOST - zelená je dobrá a Warcraft to je hra

Červnová PEVNOST - zelená je dobrá a Warcraft to je hra

Email Tisk

PEVNOSTČervnová Pevnost jede na zelené vlně. To logicky znamená orky. A orci logicky znamenají WarCraft. O tom se v tomhle čísle dozvíte první, prostřední i poslední. Mapy, rasy, hrdinové, historie… všechno to tu máme jen pro vás! A aby bylo jasný, že tohle umění války bereme vážně, mrkli jsme se i na dobývání Nového světa a vyvracení indiánských říší, protože to byl, slovy filmového WarCraftu, taky pěkný střet světů!

Zaujalo vás minule povídání o superhrdinských týmech? No, tak my vám připravili malý bonus – velkou recenzi na nového Captaina Ameriku od našeho předního fanat… pardon, odborníka Pepy Horkého. Náš člověk přes seriály, Dan Storch, si zase připravil dvoustránku tipů a zpráviček o toužebně očekávaných projektech, protože jak všichni víme – televize nikdy nespí a je těžké držet krok! S námi to ale zvládnete, zvlášť když máme na pomoc i kluky a holky z Primy Cool, od kterých také víme ledacos nového, o co se neváháme podělit! No a v neposlední řadě jsme se podívali na zoubek Dceři čarodějky, parádní severské fantasy, co se natáčela i na Barrandově!

Mno, a od filmů a seriálů (pokud už jste se teda mrkli na nálož recenzí a jednohubek ze světa Hollywoodu i jinčích) hurá na knihy. Rozjelo se nám tady hned několik zajímavých projektů. Třeba takový Naslouchač Petry Stehlíkové, to bude pecka, a navíc domácí! Nebo nové vydání kultovní knihy všech geeků a pařanů Ready Player One? My jsme u toho! Nebo třeba Mezihvězdný expres? Nebo máte rádi apokalypsy? Jedna se zombíkama právě vyšla v Argu a je jasný, že španělská hororová škola je pořád v kondici, kam se hrabou Amíci!

No ale ta největší pecka v červnové literární sekci, to je Dmitry Glukhovsky a jeho Metro. Na tenhle fenomén jsme se podívali zblízka a ještě jsme odchytili samotného autora – je to skvělý a zábavný člověk, takže sakra vřele doporučujeme!

Až se vymotáte z podzemních tunelů a bude vám připadat, že je pořád nějak tma, tak se nelekejte, to jste jen nalistovali stránky o Temné věži – gigantická (a geniální) sága Stephena Kinga totiž má i komiksovou sestřičku, jejíž první svazek právě vyšel v českém překladu. A abyste se odreagovali, tak jsme pozvali na návštěvu Calvina a Hobbese. Tenhle kluk se svým tygrem mimochodem nejen připomínají, jaké je to být dítětem, ale navíc jsou i naší červnovou přílohou v Pevnosti PLUS!

Letem světem číslem jsme se už docela zadýchali, že jo? Ale pořád je tu ještě pořádná dávka taháků! Dan Černý a jeho povídání o komiksovém smetí (a spoustě dalších věcí)… Karel Kališ se podíval na zoubek smrtce hráčské pohodlnosti aka sérii Dark Souls a jejímu třetímu dílu. V deskovkách nás ovládl lovecraftovský Eldritch Horror a v Geekzóně jsme zjistili, že dobrá je i modrá, alespoň podle larpu Indigo! A počkat! Ještě byl i Svět knihy, největší knižní veletrh v Čechách!  Ani tam jsme nechyběli a fotili a fotili a všelijaké nepřístojnosti vyváděli. A reportovali!

Jop, tohle číslo je nabušený. Nahoďte teda prima a cool náladu a hurá do něj!

 

PEVNOST

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( úterý, 24 květen 2016 21:02 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner