Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba České hvězdy zpívají QUEEN

České hvězdy zpívají QUEEN

Email Tisk

15. listopadu 2016, Tipsport Arena Pardubice - malá hala

ZMĚNA TERMÍNU - 8. dubna 2017 - vstupenky zůstávají v platnosti

Freddie Mercury, jež je právem považován za jednoho z nejlepších rockových interpretů všech dob, má v letošním roce dvě významná jubilea. 24. listopadu uplyne 25 let od zákeřné smrti. Nebýt nemoci AIDS, 5. září by oslavil 70. narozeniny. Zároveň uběhlo letos 30 let od nejúspěšnějšího turné skupiny Queen - Magic tour 1986.

V podzimních měsících proběhnou po celém světě akce, připomínající si tohoto geniálního zpěváka a skladatele. První oslava nedožitých 70. narozenin proběhla první zářijový víkend ve švýcarském Montreux, kde Freddie trávil koncem života většinu svého času. Zpěvák skupiny PRAGUE QUEEN, Jaroslav BŘESKÝ se zúčastnil na tomto srazu i celosvětové pěvecké soutěži, ve které skončil na 2. místě!

Další vzpomínkové akce budou probíhat na koncertech po celém světě. Revivalové kapely i lokální hvězdy si připomenou výročí úmrtí Freddieho Mercuryho. Sérii koncertů si připomenou odkaz velikána rocku i české hvězdy. Kamil STŘIHAVKA, David KRAUS, Aleš BRICHTA, Bohuš MATUŠ, David ULIČNÍK a další interpreti za doprovodu skupiny PRAGUE QUEEN, Playlist bude podobný již zmiňovanému legendárnímu playlistu z turné Magic tour z roku 1986. Moderátorem show je Vladimír HRON, který již v minulosti a zcela bravurně, zazpíval některé Freddieho songy. Chybět nebude ani duet Barcelona, který si zazpívá Vladimír společně s vycházející hvězdou, sopranistkou Ivetou AMAN (mimo jiné zpívá i s rockovou skupinou WISHMASTERS).

Na koncertech zazní největší hity skupiny Queen, chybět nebudou samozřejmě Radio Gaga, I want You Break Free, Show Must Go On, We Will Rock You, Who eant to Live Forever, Somebody To Love, Don´t Stop Me Now, Love of My Life, Bohemian Rhapsody a nebude chybět ani duet Under Pressure a ani již zmiňovaná olympijská hymna 1992, Barcelona.

Záštitu nad koncerty převzal Peter FREESTONE, bývalý osobní tajemník Freddieho Mercuryho, pro kterého pracoval od roku 1979 do jeho skonu v roce 1991, čímž koncerty v České republice získávají punc oficiality!

České hvězdy zpívají QUEEN

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 17 listopad 2016 08:16 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

MARCEL ACHARD


Reklama

Banner
Banner
Banner