Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Věda a technika Čeští mobilní operátoři by v pátek měli začít prodávat iPhone 4

Čeští mobilní operátoři by v pátek měli začít prodávat iPhone 4

Email Tisk

Apple iPhone4Tři hlavní čeští mobilní operátoři by měli v pátek začít prodávat přístroj společnosti Apple iPhone 4, start prodeje však ještě není stoprocentně jistý. O týden je však předběhl nákupní server Mall.cz, který stejný přístroj začal prodávat už v pátek odpoledne.


Zájemci o první v Česku oficiálně prodávaný iPhone 4, kteří si přístroj chtějí koupit v tomto internetovém obchodě, však budou muset sáhnout do kapsy hlouběji, než původně čekali. Mall.cz totiž bude prodávat pouze 32 GB verzi, a to za 26 990 korun. Tedy takřka o třetinu více, než se odhadovalo. Telefon však plně komunikuje v češtině a je do něj možné použít libovolnou Micro SIM kartu. O tu však musí uživatelé požádat svého operátora. Kupující na iPhone 4 získá také standardní dvouletou záruku.

Přístroj začaly nabízet také další obchody, například Korunka.cz, Hypermobil či AZ-elektro. I u nich cena přesahuje 25 tisíc korun.

Mobilní operátoři naproti tomu mohou kompenzovat opožděný začátek prodeje mnohem příznivější cenou. Zatím ji sice žádný z nich neodtajnil, očekává se ale, že nedotovaný přístroj bude k mání kolem 18 tisíc korun. Dotovaná cena by pak mohla dokonce klesnout až pod desetitisícovou hranici.

Oproti svým předchůdcům nabízí iPhone 4 znatelně odlišný design a řadu dalších vylepšení. K těm nejvýraznějším patří nový 3,5" displej Retina s rozlišením 960 x 640 pixelů (displej má 4x více pixelů než předchozí model iPhone 3GS a 78 procent pixelů iPadu). Dále pak nová kamera s rozlišením 5 megapixelů a zabudovaným LED bleskem, která umí nahrávat video v HD kvalitě.

Uživatele potěší i delší výdrž baterie, sklo z obou stran telefonu s lepší odolností proti poškrábání oproti plastu a operační systém iOS 4 s podporou multitaskingu.


Autor / zdroj: MEDIAFAX

 

Aktualizováno ( středa, 25 srpen 2010 10:25 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner