Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 19. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Charts Club: Září - týden 1

Charts Club: Září - týden 1

Email Tisk

Charts Club

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

 

 

 

Trendy

Do rubriky trendy jsem si pro tento týden nemohl vybrat nic jiného než novinku Look what you made me do od Taylor Swift. Řečí čísel - 8 milionů přehrání na spotify a 43 milionů shlédnutí na Youtube - to vše stihla písnička od Taylor Swift za prvních 24 hodin, a zlomila tak dosavadní rekordy těchto distribučních kanálů.

"Velká řada hudebních kritiků přijímá písničku rozpačitě, narozdíl od fanoušků, kteří si v přerodu zpěvačky z country princezny do american bad girl náramně libují."

Taylor Swift se drží svého kopyta, nová písnička je totiž opět pop, tentokrát smíchaný s elektronickými žánry. Konkrétně uváděné jsou elektropop a electroclash. Elektronika je jasný příklon k trendům, a to jak západním, kde se elektro prvky staly běžnou součástí většiny popových písní, tak východní (Japonsko), kde je trh stále ovlivněn pro nás již retro žánry typu europop. Velká řada hudebních kritiků přijímá písničku rozpačitě, narozdíl od fanoušků, kteří si v přerodu zpěvačky z country princezny do american bad girl náramně libují.

A je to trefa do černého!

Taylor Swift opět ukazuje, že napsat populární písničku není otázka štěstí a náklonosti trhu, ale chytrého výběru slov, muziky, dobré znalosti trhu, a to vše z několika úhlů pohledu. Pod písničkou LWYMMD je současně podepsáno 5 skladatelů a jeden producent. Taylor Swift již ve svém albu 1989 pootevřela vrátka do své "pracovny" a formou hlasových záznamů popsala posluchačům tři způsoby, jakými píše písničky. Její tvorba je již dlouhou dobu promyšlená a svým způsobem se dá označit za systematickou a "chytrou".

Ať už se Vám její hudba líbí, nebo ne, fakta jsou jasná. Taylor Swift s každým novým albem povyrostla, stala se populárnější a známější. Její popularita nikdy neklesala, nikdy nestagnovala, prostě jen ve vlnách rostla.

O její popularitě svědčí také to, že jako jeden z mála umělců se může opřít téměř do kohokoliv, aniž by se na ni svalila velká kritika. Díky lidem zběhlým v americké popkultuře se nám odhalují tajné zprávy ukryté ve videoklipu. Katy Perry, Kanye West, Tom Hiddleston, Kim Kardashian, Calvin Harris nebo společnosti Apple Music a Spotify - do těch všech se Taylor Swift ve svém videoklipu opřela. Dvě slova - velká sebejistota.

Napište nám do komentářů, co si o jejím novém videoklipu myslíte vy!

 

 

Album týdne

Nyní potěšíme všechny milovníky rocku. Za album týdne jsme vybrali album Villains od kapely Queens of the Stone Age. Rocková kapela založená v roce 1996 se vrací s již se svým sedmým albem, přičemž žánrově osciluje mezi klasickým rockem a alternativním rockem. Kapela je známá především na americké a britské půdě, přesto si zmínku určitě zaslouží. Její hudba potěší dozajista každého, kdo dnes s nechutí zapíná moderní hudbou přeplněná rádia a s úsměvem vzpomíná na dny největší slávy kapel jako je AC/DC nebo, do jisté míry, Led Zeppelin. Úsměv se Vám na tvář vrátí. Věřte mi.

 

 

Live vystoupení týdne

Katy Perry si podmanila letošní VMAs svým vystoupením s písní Swish Swish (Bish, pozn. red. :O). Spousta světelných efektů, spousta balónků vypuštěných do publika, muži tančící na vysokém podpatku, Nicky Minaj, její show měla zkrátka vše, co musí mít, aby si ji americké obecenstvo zamilovalo. Ocenění si zaslouží také za přelet nad diváky, tato věc se totiž již mnoha umělcům vymstila (Pink approved fact). Na vystoupení se koneckonců můžete podívat sami.

 

 

České okénko

Kapela Mirai, která si za dva roky své existence podmanila srdce nejednoho českého posluchače, před necelým měsícem vydala singl Pojď, zapomenem, který byl převážně natočen v Japonsku. Exotika sama, doplněná o velmi sympatické členy kapely a velmi líbivé popové tóny. To je nový singl od Mirai. I přes nesporné produkční kvality hudby i videoklipu, hudba si pravděpodobně získá více obdivu u fanoušků než u kritiků. Ale upřímně, hudba se nepíše pro kritiky, ale pro fanoušky. Tudíž je vše v pořádku, a pokud se Vám naskytne příležitost navštívit některý z jejich koncertů, neváhejte. Seznam najdete ZDE.

 

 

Bonus

Vzpomínáte na norského popovo-folkového "barda", který si v roce 2009 podmanil evropskou hudební scénu písní Fairytale? Samozřejmě je řeč o zpěvákovi jménem Alexander Rybak, který si svoji největší slávu paradoxně odbyl ještě před svým debutem, a to právě díky soutěži Eurovision Song Contest. Nicméně jako zapálený zpěvák s hudbou nesekl a díky tomu ho budete moci slyšet 4. října 2017 v Ostravě a 5. října 2017 v Plzni, kde se představí společně s Janáčkovou filharmonií. Toto spojení slibuje nevšední zážitek, takže nezapomeňte - žijete jenom jednou, tak neváhejte a jděte si ho poslechnout naživo! Více informací pro Plzeň ZDE a pro Ostravu ZDE.

 

 

Chcete sdílet své názory o této hudbě nebo doporučit další nově vycházející perly hudebního průmyslu? Neváhejte zanechat komentář pod článkem!

Aktualizováno ( úterý, 03 říjen 2017 06:53 )  


Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o hru ESCAPE ROOM

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner
Banner