Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Chodit do kroužků je v trendu. Na Chrudimsku jich přibývá!

Chodit do kroužků je v trendu. Na Chrudimsku jich přibývá!

Email Tisk

Květa ŠtěrbováChrudim -  Děti rády chodí do pravidelné zájmové činnosti a nabídka těchto činností se rozšiřuje. Alespoň tedy na Chrudimsku. Potvrdili si to místostarosta města Chrudim Roman Málek s Květou Štěrbovou, ředitelkou Kroužků ČR východ, která má frančízu pro východní Čechy největší Dětské agentury Kroužky v republice, při svém jednání v závěru uplynulého týdne.


„Před více než půl rokem jsme začali spolupracovat a samozřejmě nikdo jsme nevěděli, jak vytváření další zájmové pravidelné činnosti pro děti dopadne. Kromě řady neziskových organizací působí například ve městě i náš Dům dětí a mládeže, který měl například ve školním roce 2010/11 celkem čtyřicetčtyři kroužků a v nich na 550 dětí,“ uvádí Málek s tím, že tehdy ho někteří varovali, že po otevření frančízy upadne počet dětí. Místostarosta na ně ale nedal a věřil, že nová organizace najde svoje místo na trhu. A to se potvrdilo - Kroužky ČR východ si našly svoje zájemce.  Navíc počet dětí v Domě dětí a mládeže neklesl, naopak se zde počet dětí ve školním roce 2011/12 zvětšil na 590 a to i  počtem kroužků. „Každá aktivta, která věnuje svoji energii a čas dětem, je důležitá. Dům dětí a mládeže v Chrudimi byl vždy výborný, sama velmi ráda vzpomínám na pana Chládka, vedoucího na táborech pořádaných DDM v době mého dětství. Naše Kroužky jsou unikátní v tom, že probíhají přímo ve školkách a školách, to znamená v důvěrně známém a bezpečném prostředí, mezi kamarády a spolužáky. Rodičům tak odpadá starost s doprovodem dětí na samotné Kroužky“, uvedla Štěrbová


Na Chrudimsku mají Kroužky ČR východ pro první školní rok 2011/12 otevřeno osmnáct kroužků, což je okolo 200 dětí mateřských a základních škol, které svůj čas věnují přesně tomu, čemu chtějí – smysluplné a zájmové činnosti. 

Mrazík„Lektoruje pod námi 32 lektorů, z toho je 9 učitelů. Ostatní jsou studenti z Univerzit v Hradci Králové či Pardubicích. Všichni byli přijati po osobním pohovoru a psychotestu a často již s velikými zkušenostmi s prací s dětmi,“ rekapituluje Štěrbová.  Mezi kroužky „frčí“ angličtina pro nejmenší, bojové sporty a sebeobrana, keramika, hip hop, florbal, počítače či flétnička a tanečky.

„Město by rádo vydalo v novém školním roce katalog volného času ve městě Chrudim. V něm se budou moci představit neziskové organizace i další poskytovatelé neformálního vzdělávání. Město se tak chce v oblasti školství po kampani www.studujtevchrudimi.cz zaměřit na další segment dětí a mládeže,“ uzavírá Málek.

Aktualizováno ( pondělí, 09 leden 2012 20:59 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner