Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Chraňme klima Země!

Chraňme klima Země!

Email Tisk

Logo projektuOd úterý 16. září 2008 bude probíhat v České republice i v celé Evropě již posedmé mezinárodní kampaň Evropský týden mobility, která vyvrcholí Dnem bez aut (22. září 2008). Kampaň upozorňuje na negativní důsledky automobilové dopravy pro životní prostředí a zaměřuje se na podporu šetrných způsobů dopravy ve městech a obcích. Také letošní tématem, kterým je Čistý vzduch všem, navazuje Evropský týden mobility na problematiku ochrany klimatu. Letos se do kampaně přihlásilo více než 2000 měst v Evropě.

Zdravé město Chrudim ve spolupráci s asociací Energie Cites a Eurocentrem Pardubice vyhlašuje u příležitosti ETM akci s názvem Chraňme klima Země!, která spočívá ve zpracování konkrétního projektu, který bude přínosem pro životní prostředí. Zapojit se mohou skupiny složené z žáků, studentů a učitelů mateřských, základních a středních škol. Každá skupina může podat projekt nejpozději do 15. listopadu 2008. Pro vítěze je ve spolupráci s odbornými partnery připravena například exkurze do Litoměřic, kde se blíže seznámí s problematikou využívání obnovitelných zdrojů energie na konkrétních instalacích a zařízeních. Úspěšné projekty budou finančně podpořeny nejen městem ( v rámci grantů Zdravého města a místní Agendy 21), ale také zastoupením Evropské komise v ČR a mezinárodní asociací Energie-Cités.

den_bez_aut"Žáci a studenti tak mohou svými projekty skutečně přispět k ochraně klimatu," zdůrazňuje přínos soutěže místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Celková koncepce soutěže tak zapadá i do systému EMAS, který město Chrudim zavádí do praxe.
Inspiraci mohou žáci a studenti získat na unikátní putovní výstavě Místa, která nás inspirují, která je připravená v rámci mezinárodní iniciativy IMAGINE. Na příkladu šestnácti světových měst výstava ukazuje úspěšná a inovativní řešení v oblasti dopravy a energetiky, která snižují spotřebu ropy a uhlí, šetří naše zdraví a peníze. Díky aktivní spolupráci asociace Energie-Cités a Národní sítě Zdravých měst ČR a za finanční podpory společnosti Knauf Insulation ČR se podařilo tuto výstavu přeložit do českého jazyka a vystavovat při různých příležitostech po celé republice. Zájemci mohou výstavu zhlédnout v prostorách Informačního centra na Resselově náměstí do čtvrtka 18. září 2008. Poté výstava poputuje do Kopřivnice.

Aktualizováno ( pondělí, 07 březen 2011 14:24 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner