Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Chrudim a hororové novinky

Chrudim a hororové novinky

Email Tisk

Antologiích českého hororuNejen čtenáři tohoto webu již moc dobře vědí, že chrudimský archivář Petr Boček se kromě regionální historie řadu let věnuje psaní hororů.

Spolu s Miloslavem Zubíkem je autorem úspěšných povídkových knížek Mrazivé příběhy (2012) a Výprodej nočních můr (2014). Oba tvůrci též představili své humoristické texty pod názvem Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti (2015). Nesmíme zapomínat na úspěšnou prezentaci tohoto autorského dua ve všech sedmi dosud vydaných Antologiích českého hororu (2011-2016) nebo na stránkách internetového časopisu Howard.

V letošním roce se navíc jejich povídky objevily v antologii erotických hororů Poslední polibek a v antologii světového hororu Za tebou, v tomto případě ve společnosti próz takových velikánů jako je třeba Graham Masterton. Navíc se ve stádiu přípravy nachází knížka 100 hororů ve 100 slovech, v níž bude mít dvojice Zubík-Boček celkem deset pro ně typických černohumorných minihororů.

 

 

V letošním roce se Petr Boček představil i jako sólový autor, neboť mu vyšlo groteskně hororové romaneto Hrobořadí s mnoha zašifrovanými odkazy na Chrudim a okolí. Všechny novinky by měly být představeny na literárním večeru Hozený klobouk v kavárně Atrium Café dne 7. října 2016. Kniha Hrobořadí by zde měla podstoupit i první oficiální křest. Její prezentace, včetně ukázek tvorby celé autorské dvojice, by se měla objevit i na pražském HorrorConu 19. listopadu 2016. Zmíněné knihy lze již dnes sehnat po internetu, některé z nich se budou prodávat i v chrudimských knihkupectvích.

 

HrobořadíHrobořadí
Chcete vědět, co mají za lubem dva podivní turisté, kteří se ubytují v zašlém kempu? Proč se na totéž místo vydává psychicky labilní Pavel Velc? A proč s sebou bere kamaráda, kterého nikdo jiný nevidí? Co skrývají útroby pustého penzionu Zátiší? Co číhá hluboko pod záchodovou mísou? A přežije vůbec někdo? Chcete to vědět? Pak se vydejte na pátrání po temné minulosti a možná ještě temnější přítomnosti jednoho rodu. Ano, deprese, přízraky, zácpa, černý humor … a spousta mrtvých.

To je Hrobořadí!

Hororové romaneto od Petra Bočka, spoluautora úspěšných povídkových knih Mrazivé příběhy a Výprodej nočních můr, s ilustracemi Daniely a Denisy Ponomarevových.

Hrobořadí právě vychází v nakladatelství Nová Forma, lze ho zakoupit na www.kniznieshop.cz.

 

 

 

 

Aktualizováno ( pátek, 23 září 2016 18:24 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner