Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Chrudim plná zážitků již tento víkend

Chrudim plná zážitků již tento víkend

Email Tisk

RallyeDruhý ročník akce Chrudim plná zážitků, která spojuje motoristickou akci Rallye Železné hory a akci Balóny nad Chrudimí proběhne 13. až 15. srpna 2010.


Páteční program je vyhrazen zejména představení posádek na Resselově náměstí a to od 16 hodin. Pro děti bude připraven skákací hrad od Občanského sdružení Altus.


"Ze stovky nejenom českých posádek jsem velmi nadšený, myslím si, že se bude na co opět dívat. Bohužel s následnými vzlety balonů to vypadá podle předpovědí velmi špatně, takže se může i stát, že nikdo nevzlétne," strachuje se místostarosta Chrudimi Roman Málek, který aktivity pořadatelů v minulosti propojil. Toho zároveň i potěšilo, že v Chrudimi vznikl Rallye Team Chrudim, který vede Martin Kučera.

Páteční večer završí od 21 hodin na Resselově náměstí promítání Postřižin.


Sobotní start bude od 9 hodin od letiště v Chrudimi a cíl těsně po 16 hodin na Resselově náměstí. Trasa obsahuje celkem osm rychlostních zkoušek: Stolany – Deblov, Samařov – Nasavrky, Stolany – Deblov, Samařov  - Nasavrky a druhá část je v opačném směru.

 

Rallye

Pro zajímavost: otec a syn Michálkovi z Píšťov přesedlali z Ford Ka na Renault Clio s 2-litrovým motorem (z třídy A1 do A3). Pardubice vyslali v nejsilnější třídě současných vozů Pavla Gajara s Mitsubishi a v nejsilnějších historicích Zdeňka Mahela BMW 2002, Holice zastupuje Aleš Hájek-Ford Fiesta 1,6 s bratrancem, Nováčkovi přijedou z Hradce se Suzuki, omluvil se Dušek-Glucková Lancia Delta z nedalekých Vrd u Čáslavi a z nedalekého Kostelce přijedou posádky čtyři. Ještě pojede i Václav Plíšek ze Škrovádu – Škoda 130L.


Loňská rallye (zdroj: kodlcr)

Pořadatelé rallye stejně jako v loňském roce dbali na bezpečnost a trať velice pečlivě připravili, včetně diváckých míst. Trasy a další zajímavosti o závodech lze získat na stránkách http://rallyepardubice.cz/. Pořadatelé zároveň děkují všem obyvatelům na trati za vstřícnost, neboť je v sobotu čekají omezení v dopravě. Projekt Chrudim plná zážitků se koná za podpory města Chrudim.

 

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 12 srpen 2010 13:31 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner