Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Chrudim Rhabbithos vyhráli turnaj, připravují se na další

Chrudim Rhabbithos vyhráli turnaj, připravují se na další

Email Tisk

Rugby /foto: Petr NetušilRugby League klub založený v roce 2011, který můžete znát od názvem Angels Chrudim (andělé) se přejmenoval dosažením partnerství s profesionálním týmem ze Sydney, který Chrudimi poskytl dresy a další spolupráci. Sydney Rhabbithos, hrají nejvyšší ligu NRL v Austrálii, majitelem je filmová hvězda Russel Crowe, kterého můžete znát z filmu Gladiátor, kde si zahrál hlavní roli.

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů z CZRLA. Chrudim začínala ve skupině A, kde potkali loňské mistry první divize Lokomotivu Beroun, kterou porazili 24:8 a soupeři tím ukázali, že mistrovský zápas, který se hraje 30. března 2014 v Chrudimi bude velmi vyrovnaný!   

Druhý zápas Chrudim proti sobě dostala Havlíčkův Brod. V první půlce zápasu jasně dominovala Chrudim, ovšem po změně stran Chrudim herně upadla a Orli z Havlíčkova Brodu skórovali. Chrudim dokázala zabrat a konečné skoré bylo tedy 18:16 pro Chrudim.

Po této výhře Chrudim jasně vedla v tabulce a bylo jisté, že jí čeká finálový zápas. Druhý tým, který se postavil proti Chrudimi a bojoval o pre-sesion pohár, byl tým Slávie Hradec Králové, s kterými se Chrudim utkala při sezóně 2013 v druhé divizi mnohokrát. Hradec Králové šel do turnaje výborně připravený, když porazili vicemistry z loňska Vrchlabí a tým Mikulov Rooster vedený reprezentačním kapitánem. Zaslouženě se dostali na první místo ve své skupině.

Finálová hra se odvíjela velmi atraktivně, útok a obrana byla tvrdá z obou stran. Chrudim dokázala skórovat díky rychlým a přesným nahrávkám ze středu hřiště na kraje, které se velmi dařili při celém turnaji. Chrudim konečným skóre 8:0 si odvezla z předsezoního turnaje zaslouženě pohár a potvrdilo se, že oprávněně patří do první divize, mezi nejlepší týmy České republiky.

Na fanoušky Chrudimských ragbistů čeká zápas 30. března 2014 na místním letním stadionu v Průhonech, kde může veřejnost přijít ve 15:00 podpořit a podívat se na tvrdou a atraktivní hru, kterou rugby league je!

 

 

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 27 březen 2014 06:21 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner