Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Chrudim se konečně dočká silničního obchvatu

Chrudim se konečně dočká silničního obchvatu

Email Tisk

Chrudim se konečně dočká silničního obchvatuChrudim - Město čeká na zahájení stavby už třináct let. Včera na ni Poslanecká sněmovna schválila 100 milionů korun v rozpočtu SFDI.

Sněmovna včera přijala rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na rok 2013, do kterého promítla pozměňovací návrh sněmovního hospodářského výboru. Také díky členovi výboru Janu Čechlovskému, který návrh výboru pomohl prosadit, zahrne SFDI výstavbu obchvatu druhého největšího města Pardubického kraje do svého rozpočtu jako jmenovitou akci. Pro zahájení stavby „I/37 Chrudim obchvat úsek Medlešice - I/17" byly současně vyčleněny pro příští rok potřebné finance.

"Chrudim na obchvat čeká už třináct let. Dopravní zátěž už dávno překročila únosnou mez. Proto jsem rád, že se do rozpočtu SFDI podařilo prosadit zahájení stavby už v příštím roce," konstatuje poslanec a místostarosta Chrudimě Jan Čechlovský. "Jsem také rád, že se už na začátek příštího roku podařilo domluvit návštěvu nového ministra dopravy v Chrudimi. O dalším pokračování projektu obchvatu přijede Zbyněk Stanjura jednat už v lednu 2013."

Jako starosta města si cením, že Jan Čechlovský dokázal už v loňském roce zajistit finance na přeložku horkovodu a nyní na svoje úsilí navázal prosazením další investice do rozpočtu SFDI na příští rok. Tím fakticky mohou začít stavební práce na obchvatu města. Věřím, že naše setkání s novým ministrem dopravy v polovině ledna budoucnost této investice upřesní," uvedl starosta Petr Řezníček.

Aktualizováno ( čtvrtek, 20 prosinec 2012 12:01 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner